“Gurë” nga qielli nëpër Europë

Disa shtete nëpër Europë u goditën nga një breshër i pazakontë, kokrra e të cilit ishte i madh së një portokall, duke shkaktuar kaos...

Clouflare sjell një shërbim VPN në aplikacionin 1.1.1.1

Cloudflare vendosi të sjellë një shërbim VPN në aplikacionin DNS 1.1.1.1. shërbimi i cili debutoi në muajin Nëntor, thotë se rrit shpejtësinë e shkarkimit...

Ushqimet që përmirësojnë shikimin

Shikimi është problemi me të cilin po përballen shumë njerëz në mbarë botën. Kontakti i vazhdueshëm me teknologjinë është ndër shkaqet kryesore për shikim të...

Egjipt, hapet sarkofagu gjigand: as aty nuk ndodhet Aleksandri i Madh!

Arkeologët egjiptianë shuajtën shpresat se një sarkofag i lashtë gjigand i sapozbuluar mund të kishte brenda eshtrat e Aleksandrit të Madh. “Ne kemi gjetur...

Nuk duhet t’i injoroni këto katër dhimbje të stomakut

Problemet me stomakut janë më të këqijat dhe ndonjëherë mund të jenë të turpshme (të gjithë kemi përjetuar diarre, apo jo?) Ekzistojnë lloje të ndryshme...

Metoda më e thjeshtë për të pastruar sipërfaqen e djegur të hekurit për të...

Shkrirja apo djegia e fijeve të holla të veshjeve nuk e dëmton sipërfaqen e hekurit, por mund të dëmtojë veshjet e tjera teksa...

Habisin gjinekologët: Kujdes me mishin dhe nënproduktet e tij, jeni të prekur nga kjo...

Dy ose më shumë racione me mish të kuq në javë rrisin rrezikun e zhvillimit të endometriozës tek femrat me gati 56%, ka zbuluar...

Koka e këputur e gjarprit me zile e kafshon një person

Një person në SHBA është kafshuar nga koka e këputur e gjarprit me zile. Sipas lajmit të BBC, një person në shtetin amerikan Teksas, deri...

Follow us

14,000FansaPëlqeje
25,000NdjekësitNdjek
25,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI