HTC lançon U12 Plus me pjesë anësore dhe butona të ndjeshëm ndaj shtypjes

Edhe me standarde si më të njohurit të smartfonëve, HTC U12 Plus ka pësuar një ngritje të veçantë në njoftimin e saj të publikuar...

Vizatime të bukura tredimensionale

Vizatimi në 3D është një nga artet më të thjeshta, por edhe më krijuese njëkohësisht. Ne kemi mbledhur vetëm disa prej vizatimeve interesante me...

Pse natyra është më e mirë se mjekësia

Diell dhe qiell i kaltër, pemë të gjata e të gjelbra, zhurmë zogjsh e dallgësh dhe ajër mali… Kush nuk do t’i linte të...

Habisin gjinekologët: Kujdes me mishin dhe nënproduktet e tij, jeni të prekur nga kjo...

Dy ose më shumë racione me mish të kuq në javë rrisin rrezikun e zhvillimit të endometriozës tek femrat me gati 56%, ka zbuluar...

Nëse keni problem me zorrën e trashë këto pije duhet t’i konsumoni

Zorra e trashë është një pjesë e sistemit të tretjes. Ajo është përgjegjëse për nxjerrjen e ujit, kripës, lëndën ushqimore të patretshme, përpunimin e...

Nuk duhet t’i injoroni këto katër dhimbje të stomakut

Problemet me stomakut janë më të këqijat dhe ndonjëherë mund të jenë të turpshme (të gjithë kemi përjetuar diarre, apo jo?) Ekzistojnë lloje të ndryshme...

Ky është zogu më i rrallë në botë, vërtetë i mahnitshëm

Zogu më i rrallë në botë, kardinal i verdhë është parë në Shelby County, Alabama. Charlie Stephenson vuri re në oborrin e shtëpisë së tij...

Sa është e shëndetshme ngrënia e çokollatës në mëngjes?

Mund të keni menduar se ngrënia e çokollatës për mëngjes është në listën e gjërave më të pashëndetshme që ekzistojnë. Por, përkundrazi, tani edhe shkenca...

Çfarë është fibroadenoma e gjirit?

Fibroadenoma është një tumor jo i rrezikshëm i gjirit që shihet kryesisht tek femrat në moshë të re. Nganjëhere fibroadenoma mund të paraqitet në...

5 arsye pse duhet të hani kungull

Ashtu si perimet dhe frutat e tjera në ngjyrë portokalli, si qitrot, karotat dhe patatet e ëmbla, edhe kungujt janë të pasur në beta...

Follow us

30,000FansaPëlqeje
40,000NdjekësitNdjek
40,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI