Këto janë çajrat që ju ndihmojnë në ditët e vjeshtës

Në këto ditë vjeshte të përcjellura me shi dhe temperatura pothuajse të ulëta, çaji është pija që na ndihmon në forcimin e sistemit imunitar. Më...

Pas 900 vjetësh bëhet zbulimi i madh në Kalanë e Rozafës, del në dritë...

Një zbulim i jashtëzakonshëm është bërë ditët e fundit në kalanë e Rozafës në Shkodër. Ekspedita arkeologjike polake, e cila po kryen prej ditësh...

Lajm i mirë nga shëndetësia: Do të zhduket kanceri i qafës së mitrës

Australia do të bëhet shteti i parë që mund të eliminojë kancerin e qafës së mitrës, nëse vaksionimi dhe kontrollet kryhen me rregull, kanë...

Zbulohet ilaçi për shërimin e veshkave?

Një kurë për sëmundjen e veshkave mund të jetë shumë afër, pasi shkencëtarët zbuluan se sëmundja vrastare mund të shkaktohet nga ‘anijet’ e vogla. Ekzosomat...

Pesha e tepërt, rezultat i pabarazisë së hormoneve

Epo, studiuesit thonë se ka një arsye shkencore për këtë. Studimet thonë se pesha e tepërt në disa zona, pavarësisht stërvitjes tuaj apo...

Dëshironi të rrisni vetullat, qerpikët dhe flokët? Ky është vaji i duhur

Është shumë normale që shumë njerëz të shpenzojnë shumë para dhe kohë për rregullimin e flokëve të tyre. Sidomos femrat, e bëjnë këtë më...

A mund të ndihmojë aloe vera me aknet?

Xheli Aloe vera përdoret në shumë produkte të lëkurës. Ky ekstrakt bimore ka veti antibakteriale dhe antiinflamatore, gjë që ka çuar në përdorimin e...

Pse ruhen kaq gjatë frutat?

Supermarketet mund të na furnizojnë me pothuajse çdo lloj fruti, pavarësisht sezonit. Por në qoftë se frutat nuk kanë shijen që ju kujtohet nga fëmijëria...

Follow us

14,000FansaPëlqeje
25,000NdjekësitNdjek
25,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI