Ushtrime një minutëshe të zgjatjes që ndihmojnë në uljen e dhembjeve në shpinë

E krijuam një listë me ushtrime një minutëshe që do ju ndihmojnë të forconi muskujt e shpinës dhe të shmangeni nga dhembja në...

Zbulohet pajisja që ofron trajnim për personat që vuajnë nga migrena

Pacientët që vuajnë nga migrena mund të jenë në gjendje të kurojnë kokëdhimbjen e tyre pa ndihmën e medikamenteve, falë një pajisjeje që përmban...

E pyet si je, nëna shokohet nga fotoja që i dërgon vajza

Një nënë është shokuar kur ka parë foton që vajza e saj i dërgoi në telefon. Amy Emslie, 17 vjeç kishte shumë pak kohë që...

AKEP kërkon që kompanitë ti publikojnë tarifat 15 ditë përpara hyrjes në fuqi

Këshilli Drejtues i AKEP në mbledhjen e datës 18 Maj 2017 pas një procedure 30 ditore të këshillimit publik miratoi disa shtesave dhe ndryshime...

Përditësimi i WhatsApp iOS sjell modalitetin Picture-in-Picture dhe disa përmirësime të tjera

WhatsApp vazhdon të prezantojë funksione të reja në Android dhe në aplikacionin iOS. Tani,përditësimi i fundit i WhatsApp iOS sjell modalitetin Picture-in-Picture dhe përmirësime...

Çfarë probleme shëndetësore shkakton qëndrimi ulur?

Qëndrimi ulur për orë të tëra është i rrezikshëm për shëndetin dhe mund të çojë në sëmundje të llojeve të ndryshme. Të rrezikuar janë ato...

Përse duhet të hani sa më shumë lajthi?

Megjithatë një pjesë e madhe e njerëzve mundojnë t’i shmangin kur janë në dietë, por në fakt kjo është e gabuar, sepse disa fruta...

Kompania Franceze e telekomunikacionit Iliad lançon më 21 Qershor operatorin e katërt celular në...

Kompania Franceze Iliad do të lançojë operatorin e saj Italian më 21 Qershor bëri të ditur kompania gjatë publikim të raportit të parë financiar...

Follow us

30,000FansaPëlqeje
40,000NdjekësitNdjek
40,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI