Ja se si mund ta mësoni se sa njerëz në botë e kanë mbiemrin...

  Nëse ndonjëherë e keni pyetur veten se çfarë domethënie mund të ketë mbiemri i juaj dhe sa njerëz në botë e bartin, këtë përgjigje...

Turqit nisin punën për Aeroportin e Vlorës: 1 mijë vetë punësohen që në fillim

Konsorciumi turk, i caktuar për të ndërtuar aeroportin e Vlorës ka nisur menjëherë punën për të ndërtuar portën e dytë ajrore më të...

15 fakte interesante që ndodhin vetëm në Shqipëri

Shqipëria konsiderohet por edhe sugjerohet nga shumë media të huaja një ndër destinacionet që duhet vizituar gjatë 2018. Blogu i famshëm i udhëtimeve Swedish Nomad...

Mjekët japin alarmin, një sëmundje e re po përhapet përmes telefonit

Shkencëtarët nga Hong Kongu thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re. “Ankthi i ndarjes nga celulari” quhet simptoma që, sipas shkencëtarëve aziatikë, ka prekur...

Si të veproni nëse kafshoheni nga gjarpri

Me nxehjen e motit edhe gjarpërinjtë fillojnë të dalin më shumë, e posaçërisht në vendet më rurale ku ka pyje ose vende të braktisura...

Studiuesit: Pickimi nga miza e kalit mund të shkaktojë vdekjen

  Edhe pse jemi në vitin 2018 është ende e mundur që të vdesim nga kafshimi i insekteve dhe jo vetëm në vendet me klimë...

Pamje e rrallë: elbasanlliu i dënuar përjetë, me pranga në varrimin e të atit

Taulant Balliu, një ndër eksponentët e njohur të krimit në zonën e Elbasanit, që si kohë njohjeje për bëma i përket fillimit...

Gjenden të hedhura anës autostradës një ‘mal’ me euro (Foto)

Policia ka rikuperuar kartëmonedha bankare me vlerë më shumë se 200,000 euro, pasi një motorist që kaloi rrugës vuri re të hollat të shpërndara...

Në këtë vend do ketë transport publik falas që prej 1 korrikut

Estonia ka vendosur të ofrojë transportin publik falas për banorët në pjesën më të madhe të vendit duke nisur nga 1 korriku. Zona e...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT