Berat, aktivisti i njohur thirrje bizneseve: Mos ju bindni urdhërit të facebookut, vetëm ligjit!

Të dielen e kaluar në ditën e Fitër Bajramit policia ka ndërhyrë në bizneset e Beratit për ti mbyllur ato pa i treguar qytetarëve...

Sfidoi komunizmin me agjërim, demokracinë me protestë

Kjo grua rreth të 70-ave, e ardhur nga një familje besimtarësh të devotshëm, rrëfen për gazetën “Fjala” një jetë plot andralla dhe besimin e...

Bashkia me flamujtë e LGBT, ish-deputeti shpërthen ndaj Veliajt: Që je ****, punë për...

Ish deputeti i PD-së Flamur Noka ka shperthyer ndaj Kryetarit te Bashkise Erion Veliaj pasi ky i fundit ka veshur Bashkine e Tiranes me...

Myftiu i Shkodrës: një shfaqje terrori në mes të Tiranës, ku një grup policësh...

Nga Imam Muhamed Sytari Përballja me “armikun” e padukshëm, që ka kapluar globin dhe që dita-ditës po nxjerr në pah të vërtetat e mëdha të...

“Lajmërohet hapja e lokaleve, nuk lajmërohet hapja e objekteve të besimit”, Myftiu i Shkodrës...

Institucioni i xhamisë, si frymëzues i vetëdijes së shoqërive..! Është mëse normale që të kërkohet lirimi i hapjes së xhamive, qoftë edhe me protokolle të...

Hoxhë Mustafa Terniqi bën thirrje për hapjen e xhamive

Vetëm xhamitë jo! Nga Hoxhë Mustafa Terniqi Prej datës 11 maj do të lehtësohen një grup tjetër biznesesh sic janë parukeritë, berberët dhe dentistët. Ndërsa nga...

Namir Lapardhaja replikon Kryebashkiakun Demo: Që Bashkia Berat t’i shërbejë qytetit dhe qytetarëve

Pas transmetimit të emisionit Studio Plus në Berati TV ku i ftuar ishte Kryetari i Bashkisë Ervin Demo, ish anëtari i Këshillit Bashkiak Berat...

Të hapen kishat dhe xhamitë

Nga Namir Lapardhaja Qeveria vijon të kategorizojë qytete si Zona të Gjelbra. Ajo flet për plan hapjeje dhe protokolle strikte se si do të shoqërohet...

Eksperti i ekonomisë: Nuk e bëj vaksinën, e konsideroj vdekjeprurëse! T’i drejtohemi gjykatave ndërkombëtare

Eksperti i ekonomisë Dritan Shano thotë se nuk do e bëjë vaksinën, referuar kështu me gjasë aludimeve për vaksinën kundra covid-19 që ndoshta në...

Sqarim, kush është gruaja e Bilalit?

Nga Ylli Dylgjeri U bene disa telefonata kureshtaresh qe me pyesin se cili eshte Bilali? Pse e tha Meta gruaja e Bilali? Atehere, si e di...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT