Zbulohet sekreti i madh/ Si u dogjën të gjallë dy ushtarë në Berat gjatë...

Në pranverë të vitit 1952, kur trupa sovjetiko-shqiptare që po xhironte në vendin tonë pjesë nga filmi “Skënderbeu, luftëtar i madh i Shqipërisë”, shkoi...

Në Beratin turistik: mes joshjes osmane dhe plehrave shqiptare

Nga Alba Skëndaj Në vitin 2017 Berati ka shënuar një numër rekord turistësh që shkon më shumë se 60 mijë  me një mesatare qëndrimi në...

Këshilli Bashkiak i Beratit bën publike arsyet për titullin “Qytetare Nderi” për Kolindën

Këshilli Bashkiak i Beratit i ka dhënë presidentes së Kroacisë, Kolinda Kitaroviç titullin e lartë “Qyteare Nderi” e Beratit me këtë motivacion: “Qyteti i Beratit...

Hajde gjeje se përse Berati do ta shpallë Presidenten kroate “Qytetare Nderi”?!

Nga Armando Meta Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarović ndodhet për vizitë shtetërore në Tiranë. Shumica e shqiptarëve figurën më të lartë të shtetit kroat patën...

Akuzojë Kasëm Mahmutaj për fushatë për Ervin Demon e PS-së, i përgjigjet sekretari i...

Nga Namir Lapardhaja (Ose një replikë e detyruar se si nuk duhet të jenë raportet mes PD-së dhe LSI-së në këtë marrëdhënie të dytë) Deklaratën e...

Namir Lapardhaja: Skandali me monumentin e kulturës në Berat/ Porta e Pashait është shndërruar...

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Namir Lapardhaja ka denoncuar atë që e cilëson si skandali me monumentin e kulturës në Berat që...

Do na mungosh, doktor Jashari!

Nga Luan Shmilli Do na mungosh, doktor Jashari! Lajm i hidhur nga Shqipëria jonë, prej së cilës pak lajme të mira na vijnë... Eshtë mëngjes tetori dhe...

Termeti 10 ballesh per te cilin nuk iu flet askush

      Nga Kreshnik Osmani Sapo pashë në tv një reklamë rrënqethëse. Një rrjet supermarketesh të një oligarku shqiptar paraqet në reklame në tv se produktet e...

Nga Namir Lapardhaja: Të mbash Ramazan e ta çelësh me… “Ramë”

Sipas traditës islame, për agjëruesin e ditës së Ramazanit ka dy gëzime; një prej tyre është dita e shpërblimit për sakrificën, ndërsa gëzimi i...

Lokale 2019/ Berati në prag hataje: Plarent Aleksi shpall kandidaturën përpara ing. Pavllo Shkarpës

  Në këto ditët e para të Botërorit 2018 për jetën politike lokale të Beratit ka ndodhur një hata e madhe: Plarent Aleksi, kandidat i...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT