Zbulohet sekreti i madh/ Si u dogjën të gjallë dy ushtarë në Berat gjatë...

Në pranverë të vitit 1952, kur trupa sovjetiko-shqiptare që po xhironte në vendin tonë pjesë nga filmi “Skënderbeu, luftëtar i madh i Shqipërisë”, shkoi...

Në Beratin turistik: mes joshjes osmane dhe plehrave shqiptare

Nga Alba Skëndaj Në vitin 2017 Berati ka shënuar një numër rekord turistësh që shkon më shumë se 60 mijë  me një mesatare qëndrimi në...

NGA FADIL NASUFI: HOMAZH PËR DOKTOR JASHAR BUBA!

Para dy vitesh më 23 Tetor 2018 në moshën 71 vjecare u nda nga jeta DR Jashar Buba,një nga Mjekët më të mirë dhe...

Këshilli Bashkiak i Beratit bën publike arsyet për titullin “Qytetare Nderi” për Kolindën

Këshilli Bashkiak i Beratit i ka dhënë presidentes së Kroacisë, Kolinda Kitaroviç titullin e lartë “Qyteare Nderi” e Beratit me këtë motivacion: “Qyteti i Beratit...

Hajde gjeje se përse Berati do ta shpallë Presidenten kroate “Qytetare Nderi”?!

Nga Armando Meta Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarović ndodhet për vizitë shtetërore në Tiranë. Shumica e shqiptarëve figurën më të lartë të shtetit kroat patën...

Akuzojë Kasëm Mahmutaj për fushatë për Ervin Demon e PS-së, i përgjigjet sekretari i...

Nga Namir Lapardhaja (Ose një replikë e detyruar se si nuk duhet të jenë raportet mes PD-së dhe LSI-së në këtë marrëdhënie të dytë) Deklaratën e...