Ish ambasadori i Shqipërisë në OKB: Janë vra rë 55.000 ushtar turq, për...

Akademiku, dhe ish ambasadori i Shqipërisë në OKB – Abdi Baleta thotë: “Në atë vit që ne fituam pavarësinë (1912) janë vra rë 55.000...

Deputeti shqiptar bëhet baba për herë të dytë, gruaja i nxjerr fotot dhe emrin...

Deputeti shqiptar kosovari Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca është bërë baba për herë të dytë. Lajmin e bukur e ka dhënë bashkëshortja e tij. Në foton e...

Gjesti i turpshëm i tifozëve të Vardarit: Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur!(VIDEO)

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pa nga afër situatën e familjeve të dëmtura nga tërmeti në Fushë Mamurras, të cilët prej 13 ditësh...

Ndarja nga jeta e profesor Shefqet Zymberit, Meta viziton familjen e tij në Gjilan

Presidenti Ilir Meta ka vizituar sot familjen Zymberi në Gjilan, ku ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të profesorit Shefqet Zymberit. Ka...

Mozzik takohet dhe bën shqiponjën me duar me Elvis Naçin, pas ndihmave në aksionet...

Shqiptarë të shumtë nga Kosova dhe vende të ndryshme këto ditë kanë marrë rrugën drejt Shqipërisë me përplot ndihma materiale, për t’iu dalë në...

Shqipëri, TIKA ofron ndihma për banorët e prekur nga tërmeti

Turqia ka ofruar ndihmë për Shqipërinë në përballimin e situatës pas dëmeve të shkaktuara nga tërmeti që goditi sot vendin, raporton Anadolu Agency (AA). Agjencia...

Gjysmëhëna e Kuqe Turke dërgon ndihma pas tërmetit në Shqipëri

Gjysmëhëna e Kuqe Turke ka dërguar dy maune me çadra, batanije dhe mjete të higjienës, bashkë me tetë ekspertë për fatkeqësi natyrore në Shqipëri...

Turqia dërgon ekip shpëtimi në Shqipëri

Departamenti për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Situatave Emergjente (AFAD) i Turqisë njoftoi se do të dërgojë një ekip në Shqipëri për të ndihmuar në...

Ushtria e Kosovës niset drejt Shqipërisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se Forcat e Sigurisë së Kosovës janë nisur në Shqipëri pas tërmetit që la viktima.Përmes një postimi...

Greqia do të mbyllë dyert përgjithmonë për emigrantët që ……

Athina zyrtare tha këtë të premte se po vendos më shumë roje në kufi për të “mbyllur dyert” për ata migrantë që nuk kanë...

Follow us

30,000FansaPëlqeje
40,000NdjekësitNdjek
40,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI