Si greku i `Agimit të Artë` e vrau në pritë shqiptarin nga Berati dhe...

Vrasja 63-vjeçarit shqiptar në Korfuz të Greqisë, Petrit Zifle, nga Berati, i njohur në fshatin ku banonte me emrin, Petro, ka ngjallur mjaft zemërim...

Tmerr nga zjarret në Greqi, dyshohet se mes viktimave ka dhe shqiptarë

Situata e rënduar nga zjarret në zonën e atikës në Greqi, dyshohet se mes viktimave të ketë dhe tre shqiptare. Ndërkohë deri më tanë...

Shqipëri-Greqi, miratohet marrëveshja e përbashkët për patentat

Qeveria shqiptare dhe ajo greke kanë miratuar marrëveshjen për njohjen e ndërsjellët të patentave me Greqinë.   Ndërkohë pritet që vendimi të hyjë në fuqi zyrtarisht...

Zbulohet vendi ku ndodhet Kryetari i Bashkise Berat, Petrit Sinaj

“Të ralla janë qytetet që e kanë ruajtur strukturën e ndërtimit organik në raport me ambientin, rrjedhat e ujërave, malet që e rrethojnë dhe...

Ish ambasadori i Shqipërisë në OKB: Janë vra rë 55.000 ushtar turq, për...

Akademiku, dhe ish ambasadori i Shqipërisë në OKB – Abdi Baleta thotë: “Në atë vit që ne fituam pavarësinë (1912) janë vra rë 55.000...

Greqi, shqiptarët rrahin barbarisht bashkëkombasin e tyre për 100 euro

Tre shqiptarë në Greqi kanë rrahur në mënyrë barbare një bashkëkombas të tyre.   Sipas mediave greke, ngjarja ka ndodhur në orët e para të ditës...

Parlamenti grek miraton memorandumin e mirëkuptimit me Shqipërinë

  Ditën e djeshme parlamenti grek  miratoi me shumicë votash ratifikimi i Memorandumit të Mirëkuptimit ndërmjet  Shqipërisë dhe Greqisë për Përshpejtimin e Procesit të Integrimit...

Vrau motren dhe prinderit, Blerta Pocesta: Nuk më lanë të martohesha me një italian

E ka organizuar të gjithë masakrën ndaj familjes së vet në Dibër të Madhe vetëm sepse dy prinderit nuk e lejuan që ajo të...

Greqi, shqiptari vritet dhe hidhet në kanal

Një shqiptar është gjetur i pajetë këtë të hënë në Greqi.   Mediat greke bëjnë me dije se shqiptari 63-vjeçar me banim në Korfuz.  Ka qenë...

Baton Haxhiu vajton për humbjen e Kadri Veselit, mbyllet Klan Kosova!

Numërimi votave po ecën me ritme të shpejtuara dhe në bazë të dhënave të publikuara në faqen e KQZ-së tashmë Lëvizja Vetëvendosje po del...

Follow us

30,000FansaPëlqeje
40,000NdjekësitNdjek
40,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI