Emigrantët shqiptarë në Greqi, Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada shqiptare në Greqi nëpërmjet një njoftimi në facebook ka bërë të ditur datat dhe oraret për aplikimin dhe tërheqjen e dokumenteve, pasaportë dhe...

Shqipëria “godet” Greqinë, merr pjesë në stërvitjen ushtarake turke në Mesdhe

Shtatë shtete do marrin pjesë në stërvitjen ushtarake të Forcave Detare Turke në Lindje të Mesdheut, ku Turqia kërcënohet nga shtete të ndryshme për...

Si greku i `Agimit të Artë` e vrau në pritë shqiptarin nga Berati dhe...

Vrasja 63-vjeçarit shqiptar në Korfuz të Greqisë, Petrit Zifle, nga Berati, i njohur në fshatin ku banonte me emrin, Petro, ka ngjallur mjaft zemërim...

Tmerr nga zjarret në Greqi, dyshohet se mes viktimave ka dhe shqiptarë

Situata e rënduar nga zjarret në zonën e atikës në Greqi, dyshohet se mes viktimave të ketë dhe tre shqiptare. Ndërkohë deri më tanë...

Shqipëri-Greqi, miratohet marrëveshja e përbashkët për patentat

Qeveria shqiptare dhe ajo greke kanë miratuar marrëveshjen për njohjen e ndërsjellët të patentave me Greqinë.   Ndërkohë pritet që vendimi të hyjë në fuqi zyrtarisht...

Ish ambasadori i Shqipërisë në OKB: Janë vra rë 55.000 ushtar turq, për...

Akademiku, dhe ish ambasadori i Shqipërisë në OKB – Abdi Baleta thotë: “Në atë vit që ne fituam pavarësinë (1912) janë vra rë 55.000...

Zbulohet vendi ku ndodhet Kryetari i Bashkise Berat, Petrit Sinaj

“Të ralla janë qytetet që e kanë ruajtur strukturën e ndërtimit organik në raport me ambientin, rrjedhat e ujërave, malet që e rrethojnë dhe...

Greqi, shqiptarët rrahin barbarisht bashkëkombasin e tyre për 100 euro

Tre shqiptarë në Greqi kanë rrahur në mënyrë barbare një bashkëkombas të tyre.   Sipas mediave greke, ngjarja ka ndodhur në orët e para të ditës...

Parlamenti grek miraton memorandumin e mirëkuptimit me Shqipërinë

  Ditën e djeshme parlamenti grek  miratoi me shumicë votash ratifikimi i Memorandumit të Mirëkuptimit ndërmjet  Shqipërisë dhe Greqisë për Përshpejtimin e Procesit të Integrimit...

Greqi, shqiptari vritet dhe hidhet në kanal

Një shqiptar është gjetur i pajetë këtë të hënë në Greqi.   Mediat greke bëjnë me dije se shqiptari 63-vjeçar me banim në Korfuz.  Ka qenë...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT