Veseli: Serbë vetëpërmbahuni, mos bini pre e propagandës

Kryeparlamentari i Kosovës Kadri Veseli ka reaguar në lidhje me operacionin e zhvilluar këtë të martë në veri të Mitrovicës.   Në një postim në “Facebook”,...

Thaçi në Bruksel: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i papranueshëm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar këtë të hënë me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, ku ka kritikuar BE për vonesën e...

Thaçi për të ardhmen Kosovë-Serbi: Dialogu, e vetmja zgjidhje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një tryeze diskutimi me temë “E ardhmja e bisedimeve Kosovë-Serbi” deklaroi se e vetmja zgjidhje e konfliktit është...

Reeker: Kosova dhe Serbia t’i rikthehen dialogut

Shtetet e Bashkuara janë të vendosura për kthimin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, por këtë nuk mund ta bëjnë, përderisa të dyja palët...

Vuçiç kritika zyrtarëve të Kosovës: Turp për ju o gënjeshtarë të mjerë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka shpërthyer në kritika dhe me fjalor ofendues ndaj zyrtarëve shtetërorë të Kosovës.   “Turp për ju o gënjeshtarë të mjerë”....

Georgievski: S’kemi shans për kompromis më të mirë

Ish-kryeministri i Maqedoni njëkohësisht dhe kryetar i VMRO-Popullore, Lupço Georgevski ka theksuar se nëse dështon Marrëveshja e Prespës vendi do të humb shansin për...

Bërnabiç: Kosovën do ta njohim vetëm si krahinë të Serbisë

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiç nga Gjeneva, pjesë e dialogut strategjik të Bankës Botërore, deklaroi se interesi i Serbisë është  është paqja dhe stabiliteti në...

Mogherini: Pa hequr taksën nuk ka dialog Kosovë-Serbi

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka ripërsëritur qëndrimin e saj se Kosova do të duhet të heq tarifën ndaj mallrave serbe...

Emri i Maqedonisë, pas referendumit tani radhën e ka të vendosë parlamenti

Në referendumin e së dielës në Maqedoni, sipas të dhënave paraprake të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, në votime kanë dalë 36.11 për qind e...

Fushata zgjedhore në Kosovë, MPJ u ndalon hyrjen zyrtarëve të Beogradit

Ministria e Punëve të Jashtme në Kosovë ka ndaluar që zyrtarët e lartë serbë të futen në Kosovë për të bërë fushatë.   Jetlir Zyberaj nga...

Follow us

30,000FansaPëlqeje
40,000NdjekësitNdjek
40,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI