Ish ambasadori i Shqipërisë në OKB: Janë vra rë 55.000 ushtar turq, për...

Akademiku, dhe ish ambasadori i Shqipërisë në OKB – Abdi Baleta thotë: “Në atë vit që ne fituam pavarësinë (1912) janë vra rë 55.000...

Mozzik takohet dhe bën shqiponjën me duar me Elvis Naçin, pas ndihmave në aksionet...

Shqiptarë të shumtë nga Kosova dhe vende të ndryshme këto ditë kanë marrë rrugën drejt Shqipërisë me përplot ndihma materiale, për t’iu dalë në...

Stuhia “gjunjëzon” Greqinë, 6 turistë të vdekur, 100 të plagosur/ VIDEO

  6 turistë gjeten vdekjen si pasojë e motit të keq në Halkidiki. Stuhia goditi Greqinë qëndrore, perendimore dhe veriore natën e të mërkurës duke...

Zbulohet vendi ku ndodhet Kryetari i Bashkise Berat, Petrit Sinaj

“Të ralla janë qytetet që e kanë ruajtur strukturën e ndërtimit organik në raport me ambientin, rrjedhat e ujërave, malet që e rrethojnë dhe...

Gjesti i turpshëm i tifozëve të Vardarit: Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur!(VIDEO)

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pa nga afër situatën e familjeve të dëmtura nga tërmeti në Fushë Mamurras, të cilët prej 13 ditësh...

Deputeti shqiptar bëhet baba për herë të dytë, gruaja i nxjerr fotot dhe emrin...

Deputeti shqiptar kosovari Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca është bërë baba për herë të dytë. Lajmin e bukur e ka dhënë bashkëshortja e tij. Në foton e...

Erdhi dita me festue!

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka uruar për ketë fitore të madhe për Vetëvendosjen dhe për Kosovën dhe ka ftuar të...

Sot, zgjedhje në Medvegje, në garë 6 forca politike

Në Medvegje sot mbahen zgjedhjet e jashtezakonshme lokale, ku te drejte vote kane rreth gjashte mije votues.   Ne listen e votimit jane 6 parti me...

Ndarja nga jeta e profesor Shefqet Zymberit, Meta viziton familjen e tij në Gjilan

Presidenti Ilir Meta ka vizituar sot familjen Zymberi në Gjilan, ku ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të profesorit Shefqet Zymberit. Ka...

Baton Haxhiu vajton për humbjen e Kadri Veselit, mbyllet Klan Kosova!

Numërimi votave po ecën me ritme të shpejtuara dhe në bazë të dhënave të publikuara në faqen e KQZ-së tashmë Lëvizja Vetëvendosje po del...

Follow us

30,000FansaPëlqeje
40,000NdjekësitNdjek
40,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI