Greqia i ka nevojën Shqipërisë, merr vendimin e papritur për punëtorët sezonalë, nuk do...

Një lajm i mirë për të gjithë shqiptarët që duan të punojnë në mënyrë sezonale në Greqi. Dogana e Qafë-Botës pritet të jetë e...

Hapet kufiri i Shqipërisë me Greqinë, dyndje në Kakavijë. Cilat janë kushtet që duhet...

Sot është hapur kufiri i Shqipërisë me Greqinë dhe lëvizjet nuk kanë qenë të pakta. Gazetarja e Fax News, Ervina Shehaj tregon gjithcka po...

Emigrantët shqiptarë në Greqi, Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada shqiptare në Greqi nëpërmjet një njoftimi në facebook ka bërë të ditur datat dhe oraret për aplikimin dhe tërheqjen e dokumenteve, pasaportë dhe...

Rusia e befasuar/ I bën jehonë ‘burrit që shpëtoi Greqinë nga koronavirusi’, përmendet edhe...

Greqia po shihet me admirim nga Rusia për mënyrën e reagimit të vendit ndaj krizës dhe epidemisë së koronavirusit, por nuk ka kaluar pa...

U aksidentua me makinën e policisë, vdes efektivi i Rrugores në Berat

Ndërron jetë në spitalin e Traumës efektivi i Rrugores në Berat, i aksidentuar para disa ditësh. Makina e policisë me të cilën udhëtonte efektivi Myslym...

Del raporti i mjekësisë ligjore për vdèkjen e 16-vjeçares shqiptare në Greqi, pse ndërroi...

Është bërë publik raporti i mjekësisë ligjore në lidhje me shkakun e vdekjes së 16 vjeçares shqiptare në Greqi, Marie Hyseni, e cila ka...

Shqiptarët dynden për të punuar në Greqi, gazetari nxjerr zbuluar “marrëveshjen fantazëm” për punëtorët...

Nga Shtëpim Zinxhiria Më shumë përgjegjësi zoti kryeministër Edi Rama,  pa kaluar një muaj shqiptarët mendojnë kthimin e tyre. Kemi një marrëveshje dhe bëjmë një...

30 vjeçari nga Berati bën analizat dhe vetëkarantinohet

Një 30-vjeçar nga qytetit i Beratit, ështē paraqitur mesditën e kesaj te enjte në ambjentet e Spitalit Rajonal Berat, ku ka deklaruar se,sapo ishte...

“Po ti ku punon?”, Rama ngelet pa fjalë nga përgjigja e hidhur e vëllait...

Tashmë siç e ka bërë zakon kryeministri Edi Rama së bashku me një kamerën e ERTV viziton familjet e prekura nga tërmeti. Së fundmi kryeministri...

Kokëfortësia u kushton shtrenjtë beratasve, gjoba të rënda dhe bllokim mjetesh

Ndalimi i qarkullimit të mjeteve që prej orës 06:00 të mëngjesit të kesaj te diele,përveç mjeteve të autorizuara nga policia siç duket nuk u...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT

loading...