15.6 C
Berat
Wednesday, May 22, 2019

U aksidentua me makinën e policisë, vdes efektivi i Rrugores në Berat

Ndërron jetë në spitalin e Traumës efektivi i Rrugores në Berat, i aksidentuar para disa ditësh. Makina e policisë me të cilën udhëtonte efektivi Myslym...

Promovohet kultura shqiptare në Arabinë Saudite: shqiptarët fitojnë çmimin e parë në panairin “Trashëgimia...

Shqipëria fiton çmimin e parë në panairin "Trashëgimia kulturore e kombeve", i zhvilluar nga Universiteti i Kasimit ne Arabine Saudite. Studentët shqiptarë përfaqësuan denjësisht...

Horror në Greqi, beratasi vret vajzën dhe e varros në oborr sepse u dashurua...

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një baba shqiptar ka vrarë dhe ka groposur vajzën e tij. Vajza 29-vjeçare dyshohet se ishte...

U shpall ‘qytetare nderi’, Meta shëtit presidenten kroate në Berat (foto)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, së bashku me Presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović ishin sot në qytetin e Beratit. Pesidenti Meta dhe Presidentja Grabar-Kitaroviç vizituan...

Pse i dha fund jetës duke u hedhur nga pallati, flasin fqinjët e 35-vjeçares

Detaje të reja pas ngjarjes së rëndë dy ditë më parë, kur 35-vjeçarja në Patos i dha fund jetes, duke u vetëhedhur nga kati...

Mësuesja nga Berati arrin me sukses në finalen e eventit “Mësuesi i Vitit 2018”

Çmimi Kombëtar “Mësuesi i Vitit  2018’’, nisëm kjo e organizuar nga Koalicioni për Arsimin në Shqipëri – ACE, Qendra për Mbrotjen e të Drejtave...

DETAJE/ 8 të vrarët në Selenicë, autori dyshohet se ishte i dehur, çfarë bëri...

VLORE – Të tjera detaje kanë dalë në dritë pas ngjarjes tragjike sot në fshatin Resulaj në qytetin e Vlorës ku një 24-vjeçar i...

Ryshfet për një vend pune, procedohet administratorja e qendrës sociale në Berat

BERAT- Prokuroria e Beratit ka nisur procedimin penal ndaj administratores së një Qendre Sociale në këtë qytet, pasi akuzohet për korrupsion pasiv. Lajmi behet...

8 të vrarë për pak minuta, zbardhen emrat viktimave, 2 prej tyre të mitur

  VLORE- Zbardhen emrat e viktimave që mbetën të vrarë me armë zjarri sot në Resulaj. Gazetari Enrik Mehmeti ka siguruar për ‘BalkanWeb’ 7 prej...

Lajmi i fundit/ Makina përplasi policin në Kuçovë dhe u largua me shpejtësi: kapet...

  KUCOVE- Një polic ka mbetur i plagosur mbrëmjen e sotme në Kuçovë, pasi e ka aksidentuar me makinë një 37-vjeçar. Mësohet se patrulla e...

Ndalohen ish-drejtori i Spitalit Berat dhe juristi

Ish-drejtori i Spitalit të Beratit Idlir Frashëri dhe juristi i këtij spitali Alfred Lulaj janë ndaluar nga policia. Të ndaluarit sipas policisë  akuzohen për veprën...

Aksident në Berat, makina përplas për vdekje të moshuarin

BERAT-Tragjik ka rezultuar fati i një 78-vjeçari në Berat, i cili është aksidentuar për vdekje nga një automjet. Ngjarja e rëndë ndodhi në rrugën...

Berat, i riu vdes në spital, familja akuza mjekes

  Një 31-vjeçar ka humbur jetën në spitalin e Beratit për arsye ede të paqarta. Mdërkohë familjarët e të riut akuzojnë  për “mjekim të pakujdesshëm”...

Vrau shokun e ngushtë, dëshmitarët: 16-vjeçari eci pak metra me thikën në gjoks

Një 16-vjeçar është vrarë me thikë në zemër pas një sherri me shokun e tij të ngushtë. Ngjarja e rëndë ku humbi jetën Dionis...

Logo e re në shkresat zyrtare

Nga janari, kjo do të jetë pamja e shkresave të administratës përgjatë gjithë vitit 2018. Është shpallur më herët viti i Skënderbeut dhe kjo...

“Të varet, të digjet”, shqiptarët japin dënime makabre për ‘monstrën’ e Selenicës, mbyllet profili...

TIRANË- Dënime nga më të tmerrshmet kanë artikuluar në masë qytetarët shqiptarë për 24-vjeçarin Ridvan Zykaj, autor i vrasjes së 8 njerëzve të një...

I premtuan fejesë por më pas e bënë prostitutë, pranga dy tutorëve beratas

  Policia e Beratit ka vënë në pranga dy shtetas për të cilët gjykata e këtij rrethi kishte dhene masen e sigurisë “Arrest me burg”. Operacioni...

Aksident në Berat, përplasen 3 makina

Një aksident rrugor ka ndodhur rreth orës 04:30 të mëngjesit të së premtes në Berat ku tre makina u përplasën me njëra-tjetrën.   Si pasojë e...

Berat, se shpejti restaurohen Xhamia Mbret, Xhamia e Beqareve dhe Teqeja Halvetiane

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Z. Skender Brucaj, priti në një takim pune Ministren e Kulturës, Znj. Mirela Kumbaro, takim në të cilin...

Ja se kush është 19 vjeçarja e vrarë në “Don Bosko” dhe autori i...

Policia e Tiranë ka lëshuar një informacion paraprak mbi krimin e rëndë që ndodhi mengjesin e kësaj të premte ne zonën “Don Bosko” ku...

Nami në Berat, policia gjen 75 granata, heroinë e kokainë por nuk kap poseduesin...

  Një operacion I rëndësishëm policor I koduar “Kalaja’ është zhvilluar nga blutë e Beratit ku janë sekuestruar sasi e konsiderueshme heroine dhe kanabisi por...

Nga 400 të vdekurit në Berat tek goditja 8 ballë në Shkodër, njihuni me...

Një tërmet ka goditur sot Shqipërinë duke shkaktuar panik nga Vlora deri në Tiranë. të dhënat e para nga ‘Emergjencat’ flasin për një epiqendër...

Tender në gusht për dy Bypass-e

Odiseja disavjeçare e ndërtimit të dy akseve të rëndësishme jugore, siç janë Bypass i Fierit dhe ai i Vlorës do të marrë fund në...

Beratasi u ekstradua sot nga Greqia, si ekzekutoi në 97′-ën me armë në kokë...

  RINAS – Saimir Gegolli është 37-vjeçari i dënuar me 9 vite burg për vrasje që u ekstradua nga Greqia sot në Tiranë. Ai ishte shpallur në...

“E masakruan dhe e hodhën nga shkëmbi”, dëshmia tronditëse për shqiptarin: E vranë policët...

  Në një kohë kur u tha se 32-vjeçari shqiptar u vetëvra, duke u hedhur nga shkëmbi, një tjetër version del në dritë për Dorjan...

Unaza e Madhe, Rama: Nis puna për pjesën lindore

Kjo vjeshte do te shënoje fillimin e punimeve per pjesën lindore te unazës se madhe te Tiranës. Lajmin e ka publikuar vete kryeministri Edi...

Detaje/ Motori përplas një 70-vjeçar në Berat

  BERAT-Një aksident rrugor ka ndodhur në aksin Berat-Poshnje  dhe për pasojë ka mbetur i plagosur një 70-vjeçar. Nga të dhënat e para mësohet se...

Drejtori i Arsimit Berat merr postin e rëndësishëm. Zbuloni për çfarë bëhet fjalë

Nga Selman HODAJ* – Znj. Besa Shahini në një telefonatë të artikuluar bukur dhe profesionale me la të kuptoja që kishte marrë vendimin se...

Fermerët ankohen për mungesë tregu për qershitë

Dhjetëra ton qershi në Dibër po shkojnë dëm për mungesë të tregut të shitjes.   Jo vetëm trotuaret ne qytetin e Peshkopisë, por edhe rruga nacionale...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

11,925FansaPëlqeje
536AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT