Të rinjtë po ikin, radhë të gjata në ambasadën gjermane në Tiranë

Kjo është radha e përditshme në dyert e Ambasadës së Gjermanisë. Dhjetëra të rinj shohin përtej kësaj dere mundësinë e artë për të nisur...

A ishte izolimi i plotë humbje kohe? Çfarë konstatuan shkencëtarët pasi verifikuan masat në...

Masat drakoniane për të qëndruar në shtëpi dhe për të mbyllur të gjitha bizneset jo thelbësore kanë pasur pak efekt në luftën kundër koronavirusit...

Zykaj tregon masat lehtësuese: Kur mund të hapen kufijtë mes shteteve në BE

Franca dhe Belgjika po përgatiten për të dalë nga karantinë. Në një lidhje direkte nga Brukseli në “Abc-ja e mëngjesit”, gazetarja Erisa Zykaj foli...

Shahini për Vizion Plus: Nuk do iu mohojmë studentëve të drejtën e votës

Ministria e Arsimit shtyn zgjedhjet ne universitete pa nje afat te caktuar. Ne nje interviste ne edicionin informativ per Vizion Plus , ministrja e...

Dosja “Tahiri” që nga fillimi: si u hap dhe pozicioni misterioz i akuzatorit kryesor,...

Vendimi i djeshëm i Gjykatës së Krimeve të Rënda të Tiranës për të mbyllur Saimir Tahirin në arrest shtëpiak, ka krijuar zyrtarisht rastin...

Veliaj i jep “çelësin e Tiranës” presidentit të akademisë papnore të Vatikanit

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion VEliaj i ka dorëzuar “Çelësin e Qytetit” shkëlqesisë së tij monsinjor Vincenzo Paglia. Veliaj ka vlerësuar kontributin që...

Dy momentet kur Luan Daci gënjeu institucionet. Fshehu punën e gjyqtarit në CV dhe...

Zbardhet dosja penale ndaj Luan Dacit, gjyqtarit të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, që u pezullua nga detyra, pasi është nën hetim për falsifikim...

Shqipëria mbushet me mbetje inerte, mijëra ton po hidhen çdo ditë në zonat turistike

Mbetjet inerte kanë pushtuar Shqipërinë në çdo cep të territorit të saj. Në fillim të sezonit turistik ajo që të bie në sy është...

Lajm i fundit/ Të ngujuar për 9 orë, Yuri Kim jep sinjalet për kompromis...

Pas një takimi që ka zgjatur 9 orë mes diplomatëve të huaj dhe katër përfaqësuesve politikë për të gjetur gjuhën e përbashkët për Reformën...

Ambasadorja shqiptare në Greqi viziton Janullatos, ja si shfaqet gjendja shëndetësore e kryepeshkopit

Ambasadorja shqiptare në Athinë Luela Hajadaraga, ka vizituar ditën e sotme kryepeshkopin Janullatos, i cili ndodhet në spitalin “Evangjelizmos”, pas infektimit me Covid, I ndodhur...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT

loading...