15.6 C
Berat
Wednesday, May 22, 2019

Çamëria e nis pavarësinë nga futbolli, garon si përfaqësuese

Çamëria e nis pavarësinë e saj nga futbolli, teksa do të marrë pjesë në një turne që organizohet nga CONIFA (Konfederata e shoqatave të...

Reja ‘’zbulon’’ Shqipërinë e tij

Shqipëria do të përballet me Islandën në transfertë (8 qershor) dhe Moldavinë në shtëpi (11 qershor) për eliminatoret e Euro 2020. Këto do jenë...

KLSH, nga Leskaj tek Leskaj…rikthehet në krye pas 5 muajsh

Nga kjo e marte Bujar Leskaj eshte serish kryetar i kontrollit te larte te shtetit. Ne faqen e KLSH-se, eshte publikuar vendimi i Leskajt per...

Studentët rinisin nesër protestën para Ministrisë së Arsimit

Pas tre muajve, nga protesta e madhe Studentët kanë lajmëruar se do të rikthehen sërish nesër para Ministrisë së Arsimit. Ata thonë se tete...

Erion Veliaj i jep “Çelësin e Tiranës” familjes së Gerhardo Bosios

Zemra e Tiranës së sotme mban firmën e një prej arkitektëve më të njohur italianë të një shekulli më parë: Gherardo Bosios. Qendra e...

Thaçi takim me Ramën, ja çfarë diskutuan

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar këtë të martë me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama.   Presidenti Thaçi thekson se në takim me shefin e...

Gjonaj: Të merren masa ndaj punonjësve që nuk ndjekin proceset gjyqësore

Ministrja Gjonaj ka zhvilluar një analizë pune me stafin e Drejtorisë së Shërbimit të Provës në kuadër të rritjes së performancës së stafit të...

Mjekë dhe infermierë amerikanë në Maliq, vizita falas për banorët

29 mjekë dhe infermierë amerikanë për dy ditë me rradhë do të kryejnë vizita falas për banorët e bashkisë së Maliqit. Vetëm ditën e...

Kaos me pronat, Lame: 2.5 milionë pasuri janë regjistruar gabim!

Në zyrat e regjistrimit të pasurive gjatë një viti kryhen rreth 1 milion procedura, por në 50% te tyre qytetarët marrin përgjigje, por jo...

Berisha: Rikthehet fuqishëm uragani studentor kundër mashtrimeve të Edvinit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me protestën e paralajmëruar nga studentët që do të zhvillohet në 22 maj.   Në një postim në “Facebook”,...

Rama: Shqipëria partner i besueshëm në përballimin e flukseve migratore

Kryeministri Edi Rama në ceremoninë e nisjes së misionit të FRONTEX në Shqipëri tha se ky është një element i qartë, por edhe shenjë...

“Frontex” në Shqipëri, Rama: Vendi ynë, partner i besueshëm i BE

Shqipëria, është vendi i parë ku Frontex, agjencia evropiane për ruajtjen e kufijve do të operojë jashtë BE-së.   50 oficerë të shtetësive të ndryshme mbërritën...

Lleshaj: Numri migrantëve të parregullt është rritur, do përforcojmë kapacitetet

Ministri I Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi se në Shqipëri është rritur numri I emigrantëve të paligjshëm në vitet e fundit.   Në ceremoninë e nisjes së...

Operacioni “Vol-Vo 4”, arrestohet durrsaku i shpallur në kërkim

Një 36 vjeçar është arrestuar këtë të martë nga policia e Durrësit në kuadër të operacioni “Vol-Vo 4”.   36 vjeçari është me inicialet M.Z., banues...

Qytetet, me burrat dhe gratë më “dembelë”

  Ndërsa shumë ndërmarrje, sidomos ato në sektorin e industrisë, si p.sh. në tekstile e këpucë, po vuajnë mungesën e fuqisë punëtore, ka dhe shumë...

Moti për ditën e martë, 21 maj 2019!

E martë, 21 maj 2019, moti do të jetë  kthjellime dhe vranësira mesatare të cilat në mesditë do të pasohen nga rreshje shiu në...

Studentët korçarë paralajmërojnë nisjen e protestave

Studentët paralajmërojne nisjen e protestave në të gjithë vendin. Kjo është bërë e ditur nga kryetarja e Këshillit Studentor të Universitetit të Korçës Esmeralda...

Të humbur në Theth, gjenden tre turistët anglez

Tre turistë anglezë janë shpëtuar nga forcat e policisë së  Shkodrës këtë të hënë.   Turistët të cilët ishin duke eksploruar zonat turistike malore të Thethit,...

Greva e kompanive ajrore, të martën vonesa në fluturimet Tiranë-Itali

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka njoftuar të gjithë pasagjerët se të martën të gjithë fluturimet nga Tirana drejtë Italisë dhe anasjelltas, do të...

Tatimorët në terren, kontroll bizneseve në Korçë

Ndryshon qasja e tatimorëve ndaj biznesit në qarkun e Korçës. 4 grupe nga Drejtoria Rajonale Tatimore kanë dalë në terren në të gjithë qarkun...

Parku Kombëtar i Prespës në ditën e biodiversitetit

Në kuadër të 21 Majit, Ditës Botërore të Diversitetit Kulturor për Dialog dhe Zhvillim Drejtoria Rajonale e Kulturës Kombëtare organizon në ambjentet e  parkut...

Berat, rikthehen për të thënë “Shalom”

Qyteti i Beratit shquhet jo vetëm për arkitekturën magjepsëse të ndërtimit, por mbi të gjitha për arkitekturën shpirtërore të banorëve të tij, të cilët,...

Investime në “Astir”, vijon puna për rrjetin e ri të ujësjellësit Bovillë-Yzberish

Bashkia e Tiranës është duke punuar për rehabilitimin e disa rrugëve në zonën e “Astirit”. Së fundmi ka nisur puna për asfaltimin e rrugës “Loni...

Vidhnin bagazhet e pasagjerëve, pranga dy punonjësve të Rinasit

Policia kufitare e Rinasit ka organizuar operacionin e koduar  “Bagazhi i fundit”, nga ku dy perosna kanë rënë në pranga dhe dy të tjerë...

Ja 3 qarqet më të mëdha ku numri i vdekjeve është më i lartë...

Në rrugicat e Dhoksatit, fshat në Gjirokastër, është thuajse e pamundur të ndeshesh me ndonjë të ri. Edhe pse popullsia atje ka përjetuar që...

Benzi përplaset me furgonin e pasagjerëve në Elbasan

Një aksident rrugor është regjistruar orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne në aksin Elbasan-Librazhd.   Aksidenti ka ndodhur në zonën e Labinot Fushës,...

Opeli përplaset me furgonin e pasagjerëve në Elbasan

Një aksident rrugor është regjistruar orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne në aksin Elbasan-Librazhd.   Aksidenti ka ndodhur në zonën e Labinot Fushës,...

Moti për ditën e hënë, 20 maj 2019!

Ditën e hënë priten reshje mesatare në qarkun Durrës dhe të dobëta në pjesën tjetër të territorit.   Në shumicën e qarqeve reshjet pritet të arrijnë...

Bushati, mesazh palëve politike: “Duhet përgjegjshmëri për negociatat”

Pak ditë nga publikim i raportit vjetor nga ana e Komisionit Europian, lidhur me hapjen e negociatave për Shqipërinë, ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati...

Durrës, investim në ujësjellës, Balluku: Nga 30 qershori furnizim më i mirë

Duke nisur nga kjo verë Durrësi dhe rrethinat e tij do të kenë një furnizim më të mirë me të uji të pijshëm, çka...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

11,925FansaPëlqeje
536AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT