15.6 C
Berat
Wednesday, May 22, 2019

PS-ja e Beratit depoziton listën e këshillit bashkiak. Ja emrat e rinj

  13 maji ka qenë afati i fundit i depozitimit të listave të këshillave bashkiak, njëkohësisht afati i fundit i regjistrimit të kandidatëve për zgjedhjet...

“Tomorin e rrëzuan drejtuesit, e kanë vjedhur”, ish-kapiteni legjendar shpërthen në akuza

  Tomori do të luajë në Kategorinë e Dytë në sezonin e ardhshëm, pas humbjes 4-1 që pësoi dje në Cërrik nga Turbina. Beratasit rikthehen...

Trinjake dhe identike, historia e veçantë e motrave nga Ksamili/ VIDEO

As nje e as dy, por tre motra Trinjake. Rasti I rralle u prezantua sonte në emisionin Vizioni I pasdites ku te ftuara ishin...

Ministrja Xhacka mesazh e foto prekëse me djalin e major Klodian Tanushit

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhacka beri nje postim prekes ne nderim te figures se major Klodian Tanushit, trupi i te cilit u kthye ne...

Punime në rrjet, ja zonat ku do ndërpritet energjia nesër

Në Tiranë të hënë në disa zona do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike, për  shkak të punimeve.   Përmes një njoftimi për mediat OSHEE, bën...

Moti për ditën e hënë, 13 maj 2019!

Shqipëria Moti – E hënë, 13 Maj 2019 ---------------------------------------------------------------- Sipas MeteoAlb: VIJON ndikimi i motit të paqëndrueshëm në territorin shqiptar, duke bërë që vranësirat e...

Ulet PD, del në skenë Bindja…/ A do të jetë Berati kështjellë e “Rilindjes?”

  Sipas sondazhit të Institutit italian “GPF Inspiring Research” dhe “Real TV”, del se nëse zgjedhjet vendore do të zhvilloheshin sot 63 % e banorëve...

Më 12 maj 1920 lindi Vexhi Buharaja, atdhetar, dijetar, poet, përkthyes, shkrimtar, njohës i...

Vexhi Buharaja (12 maj 1920 – 5 korrik 1987) ishte një figurë e shquar në shumë fusha, një intelektual i veçantë në Shqipëri, atdhetar, dijetar,...

Protesta e opozitës, 1300 qytetarë nisen nga Berati drejt Tiranës

Rreth 1300 qytetarë janë nisur nga selitë e Partisë Demokratike (PD) dhe të Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) në qytetin e Beratit drejt Tiranës,...

Bota e egër në malin e Balgjajt në Klos/ VIDEO e arushës së murrme

Një video e rrallë është filmuar në vendin e quajtur Qaf Mesë në kuorën e malit të Balgjajt në NjA Suç të Bashkisë së...

Moti për ditën e enjte, 9 maj 2019!

Dita e enjte do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira, të cilat do të vijnë në dendësim kryesisht në mesditë e pasdite.   Reshjet...

Qytetet, me burrat dhe gratë më “dembelë”

  Ndërsa shumë ndërmarrje, sidomos ato në sektorin e industrisë, si p.sh. në tekstile e këpucë, po vuajnë mungesën e fuqisë punëtore, ka dhe shumë...

Moti për ditën e martë, 14 maj 2019!

Shqipëria Moti – E martë, 14 Maj 2019 ---------------------------------------------------------------- Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do të DOMINOHET nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta...

Moti për ditën e mërkurë, 15 maj 2019!

Shqipëria Moti – E mërkurë, 15 Maj 2019 ---------------------------------------------------------------- Sipas MeteoAlb: Vranësira të dendura shoqëruar me reshje shiu do të MBETEN prezente në të gjithë...

ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT/ Kandidaturat e PS. Juliana Mema RIKONFIRMOHET në Urën Vajgurore

Partia Socialiste ka përmbyllur procesin e caktimit të 61 kandidatëve të saj për bashkitë. Në Bashkinë e Urës Vajgurore drejtimi nga PS do t’i...

Lleshaj apel opozitës: Me Molotov nuk ndërtohet demokracia

Ministri i Brendshëm Sander Lleshaj ka reaguar në lidhje me tensionet e krijuara në protestën e kësaj të shtune para kyeministrisë.   Përmes një postimi në...

Doni punë në SHBA? Ndiqni këshillat e ambasadës

Ambasada amerikane  këtë të enjte ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë të interesuarit që duan të punojnë në Shtetet e Bashkuar...

Agjencitë e huaja anulojnë vizitat në Shqipëri

Sezoni turistik duket se nuk ka filluar mbarë për këtë vit. Sikur të mos mjaftonin kapriçot e motit dhe problemet e përvitshme me të...

AKU bllokon 17.5 ton farë misri në Elbasani

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka bllokuar dhe asgjësuar një sasi prej 17.5 ton farë misri jashtë standardeve.A  AKU në Elbasan ka kryer kontrolle zyrtare...

Për çfarë e përdorin më shumë shqiptarët internetin? ! 59% e tyre për FB...

  Shqiptarët e përdorin internetin kryesisht për t’u bërë pjesë e rrjeteve sociale ku ndër më popullorët janë Facebook dhe Instragram. Të dhënat e një...

Taksë në rrugën Tiranë-Durrës? Reagon Balluku: Jo në shtator

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku, ka thënë se rruga nuk do të bëhet as tani dhe as në shtator me pagesë, por...

Lista zyrtare/ Emrat e Patozit në garë për 25 bashki, ja emri që ka...

  Partia Bindja Demokratike e sapokrijuar nga Astrit Patozi ka depozituar mbrëmjen e djeshme në limitet e afateve kohore listën e kandidatëve për kryetarë bashkish. Ndonëse...

Gjinushi në krye të Akademisë së Shkencave? Fuga: Skandal

Akademiku Artan Fuga ka denoncuar faktin se politika po pushton Akademine e SHkencave përmes një puçi intitucional.Në një komunikatë për mediat, Fuga duke I...

Familjet shqiptare në zgrip, para vetëm për bukë, ujë e drita

Shhpenzimet që i duhen një familjeje mesatare në muaj për të kryer një jetë dinjitoze, janë gati 50% më të larta sesa të ardhurat...

Shmanget përplasja e tragetit në Vlorë

Moti i keq me reshje dhe me erë të fortë që përfshiu Vlorën pasditen nuk kaloi pa incidente.   Trageti i linjës Vlore- Brindisi është përplasur...

“Borchardt, turp të kesh”, lirohet ish-kandidatja për deputete e LSI

Është lënë e lirë nga Policia e Tiranës studentja Ana Azizaj e cila u thirr për të dëshmuar në lidhje me mbishkrimet në banesën...

Aksidenti në aksin Berat-Lushnjë, i plagosuri është transportuar për në Spitalin e Beratit

  Një 44-vjeçar raportohet se është aksidentuar pasditen e së dielës ndërkohë që po lëvizte me automjetin e tij në aksin kombëtar Berat-Lushnje, pranë fshatit...

Moti për ditën e enjte, 16 maj 2019!

Shqipëria Moti – E enjte, 16 Maj 2019 ---------------------------------------------------------------- Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare DOMINOJNE orët e para të ditës, KU më të dukshme PARAQITEN...

Moti për ditën e premte, 17 maj 2019!

Shqipëria Moti – E premte, 17 Maj 2019 ---------------------------------------------------------------- Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë i gjithë vendi do të DOMINOHET nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta....

Berat, rikthehen për të thënë “Shalom”

Qyteti i Beratit shquhet jo vetëm për arkitekturën magjepsëse të ndërtimit, por mbi të gjitha për arkitekturën shpirtërore të banorëve të tij, të cilët,...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

11,925FansaPëlqeje
536AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT