Sfidoi komunizmin me agjërim, demokracinë me protestë

Kjo grua rreth të 70-ave, e ardhur nga një familje besimtarësh të devotshëm, rrëfen për gazetën “Fjala” një jetë plot andralla dhe besimin e...

Pensionistët beratas shijojnë kohën e bukur: Berati duhet të ishte futur në listën e...

Këtë të shtunë moshat e treta në Berat kanë shijuar për herë të dytë liridaljen e tyre, pas një muaji e gjysmë izolim. Por...

Berat/ Vetëv aret në kasollen e bagëtive, trupi i pa jetë u gjet nga...

Një ngjarje e rë ndë ka ndodhur sot në fshatin Lumas të Bashkise së Kuçovës. Një 55-vjeçar ka vendosur t’i japë fu nd jetës...

Lajmi i fundit/ Ngjarje e rëndë në Kuçovë: gjendet e va rur në dhomën...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen “11 Janari” në qytetin e Kuçovës, ku raportohet se një nënë 46-vjeçare është vet ëvarur në...

Misionarja e paqes në Shkodër dhuron maska mbrojtëse për Policinë e Beratit

Në këto ditë të vështira për të gjithë vendin për shkak të përhapjes së COVID-19, shembujt human në qytetin e Shkodrës në ndihmë të...

Berat / Rekomandimet për te specialisti i jep farmacistja. Mjekja: E bëjmë për të...

Fiks Fare denoncoi Qendrën Shëndetësore Tërpan, ku pacientët për të marrë një rekomandim për te mjeku specialit, u duhej të shkonin te farmacia përball...

Berat/ Vdekja e binjakeve 5 muajsh, dyshime tek qumështi i blerë

  Binjaket 5-muajsh në Berat dyshohet se kanë vdekur nga qumështi i blerë. Këtë të hënë folën për mediat prindërit e binjakeve, të cilët rrëfyen...

Vdekja e dy foshnjave, Drejtoresha e Spitalit Rajonal Berat shpjegon ngjarjen. Ja çfarë deklaron

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Berat, ku dy foshnja binjakë vetëm pesë muajshe kanë ndërruar jetë. Në lidhje me këtë ngjarje, ka...

Po ikën ti zysha? Udh’e mbarë të qoftë!

Nga Flora Xhemani Baba* Po pse xhanëm sa herë që vendosni të ikni, shani Shqipërinë? Ajo jua ka fajin që po ikni? Nuk mjafton që e...

Shkrimi që po bën xhiron e rrjetit/ “Mirupafshim Shqipëri”, punon si pedagoge në Suedi

Silvana Begaj ishte thuajse krejt e panjohur deri pak muaj më parë, kur disa shkrime të saj për projektin “Shqipëria Tjetër”, bënë xhiron e...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT