Berat/ Vetëv aret në kasollen e bagëtive, trupi i pa jetë u gjet nga...

Një ngjarje e rë ndë ka ndodhur sot në fshatin Lumas të Bashkise së Kuçovës. Një 55-vjeçar ka vendosur t’i japë fu nd jetës...

“Kam vetëm dy muaj jetë,” lutja e 19-vjeçarit nga Berati që vuan nga sëmundja...

Elian Qama është një 19-vjeçar nga qyteti i Beratit, që ka nevojë për ndihmën e të gjithë shqiptarëve. I riu vuan nga një sëmundje e...

Vdekja e dy foshnjave, Drejtoresha e Spitalit Rajonal Berat shpjegon ngjarjen. Ja çfarë deklaron

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Berat, ku dy foshnja binjakë vetëm pesë muajshe kanë ndërruar jetë. Në lidhje me këtë ngjarje, ka...

Tragjike në Berat, nëna e pesë fëmijëve vetëvaret në Ditën e Gruas

BERAT - Një 64-vjeçare nga fshati Drenovicë në fshatin Kutalli të Urës-Vajgurore mësohet se i ka dhënë fund jetës mëngjesin e sotëm. Hava Shehu,...

Berat, ‘Shtyu të parën gruan, pastaj vet”, zbardhet dëshmia tronditëse

  BERAT “Pamë që plaku e shtyu gruan dhe pak sekonda më vonë u hodh dhe vet”. Kjo ka qenë dëshmia tronditëse e një prej dëshmitarëve...

Lajmi i fundit/ Ngjarje e rëndë në Kuçovë: gjendet e va rur në dhomën...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen “11 Janari” në qytetin e Kuçovës, ku raportohet se një nënë 46-vjeçare është vet ëvarur në...

Mësuesja nga Berati arrin me sukses në finalen e eventit “Mësuesi i Vitit 2018”

Çmimi Kombëtar “Mësuesi i Vitit  2018’’, nisëm kjo e organizuar nga Koalicioni për Arsimin në Shqipëri – ACE, Qendra për Mbrotjen e të Drejtave...

Emigracioni rrit numrin e divorceve në Berat

  S.K, 24 vjeç nga Morava e Beratit zbret me nxitim shkallët e Gjykatës së Shkallës së Parë, ku tashmë është vendosur fati i martesës...

Fiks Fare/ Nëna, dhu në “kafshërore” ndaj vajzës 13-vjeçare përse nuk kishte larë enët!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës dhu nën “kafshërore” ndaj një vajze vetëm 13-vjeçare. Autori nuk ishte i panjohur për të miturën, por...

Berat / Rekomandimet për te specialisti i jep farmacistja. Mjekja: E bëjmë për të...

Fiks Fare denoncoi Qendrën Shëndetësore Tërpan, ku pacientët për të marrë një rekomandim për te mjeku specialit, u duhej të shkonin te farmacia përball...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT