“Sa herë kujtoj gjakun e vëllezërve tanë në Kosovë…”, Elvis Naçi: Nuk kam pranuar...

Elvis Naçi ka bërë një rrëfim në minutat e para të emisionit të sotëm “Shqiptarët për shqiptarët” në News24. Ai tha se ka refuzuar...

Po ikën ti zysha? Udh’e mbarë të qoftë!

Nga Flora Xhemani Baba* Po pse xhanëm sa herë që vendosni të ikni, shani Shqipërinë? Ajo jua ka fajin që po ikni? Nuk mjafton që e...

Elvis Naçi nuk është Kryeministri

Nga Erl Kodra "After writing"/ Elvis Naçi nuk është Kryeministri Dje shkrova një tekst për Mustafa Nanon. Sigurisht, ato që shkruaj kanë një arsye, dhe shkaku...

Për çdo situatë ka zgjidhje, jo vetëgjyqësi

Nga Edlira Durmishaj* Të kujdesesh për njerëzit, objektet rreth teje, jetën, veten, është akt maturimi. Në një thënië profetike gjejmë këtë postulat të lartë “Padyshim se gjaku...

​Sot fillon Lotaria Amerikane si të aplikoni për t’u përzgjedhur

Pa diskutim të gjithë ju që jeni të interesuar dhe shpresoni të “prekni ëndrrën amerikane” e dini se dita e sotme, 3 tetori, ora...

“Ka vetëm dy muaj jetë”, Elvis Naçi flet me nënën e 19-vjeçarit nga Berati

"Pasi komunikova me Nenen e Elianit kuptova dhimbjen e saj, ne dhuruam per te shpetuar jeten e Elianit 5 mije euro, dhuro edhe ti...

DAR Berat fiton ‘’Çmimin e Cilësisë’’

Drejtoria Arsimore Rajonale Berat ka fituar ‘’Çmimin e Cilësisë’’ së BID në Kategorinë e Artë në Konventën Ndërkombëtare të Cilësisë së BID, që do...

“Mos i ndikoi vaksina”, dëshmitarja tregon si e gjeti nëna pa jetë foshnjen 3...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Librazhd ditën e sotme, ku një foshnjë vajzë dy muajshe ka humbur jetën. Burime për abcnews.al bëjnë me...

Emisioni Studio Plus – Cdo te Hene ne TV Berati – Ora 20:15

Emisioni Studio Plus - Cdo te Hene ne TV Berati - Ora 20:15

“Emigrantë pse dreqin ktheheni ketu kur i flisni njëri-tjetrit në greqisht apo italisht?”

Nga Ilir Metaj Ju emigrante te dashur, qe edhe ato pak dite qe rrini per pushime ne Shqiperi, i flisni njeri-tjetrit ne greqisht apo italisht…pse...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT