24.7 C
Berat
Thursday, June 20, 2019

Kriza politike, krimi dhe korrupsioni, Rama flet për “Al Jazeera”: Ndryshimi i datës së...

“Qëllimi kryesor kombëtar i Shqipërisë është të bashkohet me Bashkimin Evropian, por kryeministri Edi Rama nuk mendon se vendi është gati për anëtarësim, pjesërisht...

“Basha në skandal të rëndë”, Balla: Miratojmë paketën kundër pastrimit të parave

Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla shprehet se Kuvendi i Republikës nesër do të miratojë paketën ligjore me qëllim forcimin e...

Patozi prezanton avokatin Edmond Piroli: Njeriu i duhur për të ndryshuar modelin e qeverisjes...

Patozi: E djathta ja kishte borxh Kurbinit garën dhe fitoren Koordinatori i BINDJES DEMOKRATIKE, Astrit Patozi, tha dje në Laç se ka ardhur tamam koha...

Rama poston memen, tallet me kundërshtarët: Po Liri ku o?! Do jetë në filxhon...

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar kundërshtarët e tij politik me anë të një postimi në profilin e tij në rrjetin social Instagram. Rama postoi një...

INTERVISTA/ Dritan Leli: Zgjedhje atipike, por qytetarët s’mund të privohen nga e drejta për...

Kandidon për mandat të dytë: Vlorën e shpëtova nga “Venecia”, tani do bëjmë edhe aeroportin Nga Fernada Cenko Partia Socialiste vazhdon me fushatën. 30 qershori nuk...
video

VIDEO/ Hazbi Kasaj “mallkon” Metën: Ishalla vdes, ngatërroi vendin. Është njeriu më i trashë...

  Kandidati për kryetar Bashkie i Këlcyrës, Hazbi Kasaj thotë se Ilir Meta ishalla vdes se ngatërroi vendin dhe veten e tij. Gjatë një prononcimi Kasaj...

Rama tallet me Metën: Iliri duhet te merrej me qetësimin e fallxhores dhe doktorit,...

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Ilir Metën përsa i përket deklaratave të tij se në 30 qershor do të kishte përplasje dhe për këtë...

Basha: Kam një lajm të keq për Ramën, Shqipëria s’do digjet dhe opozita...

Kreu i opozitës Lulzim Basha thotë se Edi Rama ka javë që bredh nëpër Shqipëri, sipas tij, duke ngjallur panik e duke kërcënuar sa...

“Profesor 70 vjeç, mallkon si ta kishte zënë tartakuti”, Neritan Ceka: E sfidoj Ramën...

Neritan Ceka iu përgjigj deklaratave të bëra dje nga Kryeministri Rama, duke thënë se flet me gjuhën e Elisa Spiropalit, ndërsa e sfidon në...

Gjiknuri prezanton Goron në Himarë: Vazhdojmë projektet e investimeve

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri zhvilloi një takim me banorë të Himarës ku prezantoi Jorgo Goron si kandidat...

Vendorët e Matit tentojnë të shesin pronat në fund të mandatit

Në prag të përfundimit të detyrës, drejtuesit e djathtë të Bashkisë së Matit kanë vendosur që të nxjerrin në shitje pronat publike. Në mbledhjen...

Balla nga Selaniku: Presidenti shkarkohet kur shkel Kushtetutën. Saliu, Iliri, Monika e Luli u...

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla mbajti një takim me shqiptarët që jetojnë e punojnë në Selanik. Balla tha se në këto zgjedhe...

Veliaj: Saliu, Luli, Mona dhe Iliri takim në Gjirin e Lalzit pazare me Shqipërinë...

Nga Vaqarri, ku zhvilloi takimin e radhës elektoral, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, deklaroi se në një kohë që shumica mendon çdo ditë për...

“Jazëk këtu e jazëk aty, haram këtu e haram atje”, Rama ironizon Neritan Cekën:...

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Neritan Cekën pasi ky i fundit bwrri thirrje pwr të mos shkuar pranë kutive të votimit më 30 qershor. Nga...

LSI thirrje PS: Kapeni javën. Shkoni te Meta dhe nisni bisedimet me ne

Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Paniriti bën apel që klasa politike të përfshihet në dialog dhe të shkojnë tek Presidenti për të nisur bisedimet me...

“Më 30 qershor do ketë përplasje”, Rama: Informacionet e Metës vijnë nga filxhani i...

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar deklaratën e presidentit Ilir Meta se më 30 qershor do të këtë përplasje sipas këtij të fundit. Nga Maliqi ku...

INTERVISTA/ Kandidati i PS Valdrin Pjetri: Do e fitoj Shkodrën, qytetarët e kuptuan çdo...

Valdrin Pjetri flet për dhe kujton të atin e tij: Shkodra njeh veprat e babait tim, do jem në rrugën e tij Nga Fernada...

Veliaj: Më datë 30 qershor referendum për të çuar Lulin, Saliun dhe Monën në...

Peza ishte ndalesa e radhës e kandidatit të “Aleancës për Shqipërinë Europiane”, Erion Veliaj I cili vijoi fushatën e tij elektorale ku bëri një...

“Fshat më fshat, lagje më lagje”, Erion Braçe tallet me Bashën: Puna duket thonë...

Zv/ kryeministri Erion Braçe ka vijuar fushatë elektorale në Çermë. Teksa ka postuar foto nga takimet, Braçe ironizon edhe Lulzim Bashën të cilin e quan...

Rama, ironi me Bashën: Ju luta Xhuljetës siç nuk do kisha fuqi t’i lutesha...

Nga Korça, kryeministri Edi Rama tha se zgjedhjet në 30 qershor nuk do të shtyhen dhe opozita jo parlamentare nuk do të tolerohet më. Kreu...

E quajti “fallxhore”, Kryemadhi kërcënon Ramën: Mos u merr me filxhanë, hiq dorë nga...

  Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas ironisë së Kryeministrit Rama, i cili e cilëson si “fallxhorja”. Në një postim në facebook, Kryemadhi i...

Kryeministri në fushatë, Basha kërcënon nga Holanda: 30 qershori është varreza politike e Edi...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me protestën e nëntë kombëtare tè opozitës, e cila do të mbahet më 21 qershor. Përmes një statusi...

Lulzim Basha, juristi me zero rrezatim juridik: Pse duhej ta bënte “këshilltarin” e Metës

Kur Lulzim Basha u shfaq në politikë, me KOP-in në PD, për të nuk dihej asgjë. Ditë pas dite, ose kohë pas kohe, u...

Rama: Dembel Luli harron që gjithçka mori, e mori se ishte shoku im, po...

Kryeministri Edi Rama u ndal në një takim të shkurtër elektoral në zonën e Devollit ku prezantoi kandidatin e PS-së për këtë zonë. Gjatë...

Rama tallet me mallkimet e Neritan Cekës: E kishte zënë tartakuti, dukej sikur kishte...

  Kryeministri Edi Rama gjatë takimit elektoral në Kolonjë ka komentuar edhe mallkimet e Neritan Cekës, për qytetarët që do marrin pjesë në zgjedhjet vendore...

Spartak Ngjela: Nëse Meta shpërndan Parlamentin, e pret burgu përjetë

I ftuar në studion e emisionit ‘Kjo Javë’ me Nisida Tufën, avokat Spartak Ngjela komentoi krizën politike në vend. “Ky s’është legjimit, Hoxha nxori ilegjitim...

Voltana Ademi sfidon Ramën: Po nxit konfliktin civil në Shkodër, ne do dëgjojmë Metën...

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi doli mesditën e sotme në konferencë për të denoncuar provokimet e veglave të Edi Ramës, siç thuhet në njoftimin...

Nuk përmbahet Ervin Salianji, sherr me zv.drejtorin e Policisë së Shtetit: Unë të heq...

  Opozita është përpjekur të pengojë takimet elektorale të kryeministrit Edi Rama në Korçë. Përfaqësuesit e opozitës, me në krye Ervin Salianjin, Klevis Balliun dhe Braimllarin...

Rama tallet me Bashën: Ne mundëm Saliun me Jozefinën kur kërciste plumbi ballit dhe...

Kryeministri Rama deklaroi se PS arriti të fitojë më 2013 përballë Sali Berishës që po të dilje në protestë kishte gjasa të fuste plumbin dhe disa emra të...

Kuvendi rrëzoi presidentin, Meta flet si opozita përmes zëdhënësit: Mocioni i çunave të Shijakut...

Teksa Kuvendi rrëzoi me 100 voto pro dekretin e Metës për shtyrjen e zgjedhjeve, ky i fundit ka reaguar përmes zëdhënësit të tij, Tedi Blushi  Në një...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

12,357FansaPëlqeje
601AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT