Skip to content

Luiza

Qindra kilometra për të mësuar fëmijët, por humbi jetën në aksident/ Meta dekoron mësuesen Luiza Dule

  • 08/03/2020

Në kuadër të 7-8 marsit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vlerësuar me dekoratën “Naim Frashëri”, mësuesen e ndjerë, Luiza Dule. Dule humbi jetën në një aksident tragjik në 19 dhjetor 2018, ndërsa ishte duke shkuar për në shkollë. “Në… Read More »Qindra kilometra për të mësuar fëmijët, por humbi jetën në aksident/ Meta dekoron mësuesen Luiza Dule

Meta vlerëson me titullin “Mjeshtër i Madh” atleten Luiza Gega: Shembull i rritjes së identitetit dhe imazhit tonë kombëtar

  • 14/11/2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi sot me Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh” atleten e njohur, Luiza Gega. Në ceremoninë solemne të zhvilluar në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit, Presidenti Meta i dorëzoi Titullin kampiones së atletikës… Read More »Meta vlerëson me titullin “Mjeshtër i Madh” atleten Luiza Gega: Shembull i rritjes së identitetit dhe imazhit tonë kombëtar