masat

kombetarja.png

22 mijë tifozë priten në stadium, ja rrugët që do të bllokohen në Tiranë për ndeshjen me Poloninë (MASAT)

Policia e Tiranës, masa të shtuara për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë gjatë zhvillimit të ndeshjes ndërkombëtare të futbollit midis Shqipërisë dhe Polonisë, e cila do zhvillohet më datë 12.10.2021, në orën 20:45, në stadiumin “Air Albania”. Me qëllim marrjen… Read More »22 mijë tifozë priten në stadium, ja rrugët që do të bllokohen në Tiranë për ndeshjen me Poloninë (MASAT)

delina-yuri-600x450-1.jpg

Ambasadorja Kim takon ministren e Financave: Forconi masat kundër pastrimit të parave dhe llogaridhënies!

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka zhvilluar një takim me ministren e re të Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimajn. Përmes një postimi në “Twitter”, ambasadorja Kim thekson se SHBA nxit forcimin e masave kundër pastrimit të parave, si… Read More »Ambasadorja Kim takon ministren e Financave: Forconi masat kundër pastrimit të parave dhe llogaridhënies!

VLORE-1.jpg

Operacioni i madh në Vlorë, jepen masat me arrest për 5 personat që tentuan të trafikonin klandestinë me gomone (VIDEO)

5 persona janë arrestuar nga Policia e Vlorës të dielën pasi kanë tentuar të trafikojnë me gomone disa shtetas egjiptianë. Në prangat e policisë kanë rënë shtetasit Klodian Gjikondaj, Mohamed Sherif, Fatjon Belaj, Robert Hysa dhe Arjol Lleshi. Ndërsa u… Read More »Operacioni i madh në Vlorë, jepen masat me arrest për 5 personat që tentuan të trafikonin klandestinë me gomone (VIDEO)

sweden-covid-19-04.jpg

“COVID-19 është vënë nën kontroll”, hiqen masat kundër pandemisë nga Suedia. Mbajtja e maskës dhe testi PCR ende të detyrueshëm, nis dhënia e dozës së tretë

Drejtoria për shëndet publik në Suedi njoftoi se pandemia e COVID-19 është vënë nën kontroll në këtë vend dhe se të gjitha masat e vendosura për të luftuar përhapjen e koronavirusit janë hequr. Në njoftim thuhet se masat kufizuese janë… Read More »“COVID-19 është vënë nën kontroll”, hiqen masat kundër pandemisë nga Suedia. Mbajtja e maskës dhe testi PCR ende të detyrueshëm, nis dhënia e dozës së tretë