rritur

resuli.jpg

‘Jemi të varur nga drithërat nga Serbia, çmimet janë rritur ndjeshëm’, Ervin Resuli: Fermerët janë në prag falimenti

Fermerët kanë paralajmëruar një valë të re protestësh, të pakënaqur me gjendjen e prodhimeve të tyre. Në një intervistë për Fax News Ervin Resuli, një prej fermerëve të vendit, tha se ky sektor po diskuton mbijetesën për shkak të rritjes… Read More »‘Jemi të varur nga drithërat nga Serbia, çmimet janë rritur ndjeshëm’, Ervin Resuli: Fermerët janë në prag falimenti

rama-per-naften.jpg

Pse është rritur çmimi i naftës kur e prodhojmë vetë? Rama: Ne prodhojmë naftë të rëndë, jo për Mercedeza dhe Alfa Romeo

Sa i përket kritikave për rritjen e çmimit të naftës në situatën kur Shqipëria e prodhon vetë, kryeministri Edi Rama u përgjigj se vendi ynë prodhonte vetëm naftë të rëndë me përmbajtje të lartë squfuri që shërbente për produkte industriale… Read More »Pse është rritur çmimi i naftës kur e prodhojmë vetë? Rama: Ne prodhojmë naftë të rëndë, jo për Mercedeza dhe Alfa Romeo

rm.jpg

Rama: Janë broçkulla këto që thoni, se Shqipëria ka ujë e naftë dhe s’duhen rritur çmimet. Pse Franca e Gjermania s’i bëjnë rrogat 20 mijë euro?

Kryeministri Edi Rama deklaroi se rritja e çmimit të bukës në vendin tonë vjen për shkak të sistemit që është zgjedhur 30 vite më parë. Në një prononcim për mediat, ai u shpreh se që prej vitit 90’, çmimi i… Read More »Rama: Janë broçkulla këto që thoni, se Shqipëria ka ujë e naftë dhe s’duhen rritur çmimet. Pse Franca e Gjermania s’i bëjnë rrogat 20 mijë euro?

ministrja-e-ekonomis.jpg

Binzeset nuk po lëshojnë më kupona tatimorë? Ministrja e Ekonomisë: Nuk më rezulton kjo, të ardhurat janë rritur, reforma e fiskalizimit do japë efekt në uljen e evazionit

Ministrja e Financave dhe Ekonomis, Delina Ibrahimaj Evazioni Fiskal Ka biznese që nuk po lëshojnë më as fatura dhe kupton duke qenë se nuk do ketë gjoba deri vitin e ardhshëmËshtë e vërtetë që qeveria morti nismë për të falur… Read More »Binzeset nuk po lëshojnë më kupona tatimorë? Ministrja e Ekonomisë: Nuk më rezulton kjo, të ardhurat janë rritur, reforma e fiskalizimit do japë efekt në uljen e evazionit

lookdsfg.jpg

Tensionet në veri të Kosovës, Çollaku: Vuçiç nuk ka më kohë politike dhe po provokon situatën në terren, Rama bashkëpunon me Beogradin për të rritur pushtetin e tij

Anëtar i Komisionit të Jashtëm në Parlamentin Shqiptar Kreshnik Çollaku ka folur në emisionin “Me Xhaxhiun” në Fax Neës lidhur me situatën Kosovë-Serbi duke thënë se është një provokim i Vuçi¬ç e gjithë situata në veri të Mitrovicës pasi ai… Read More »Tensionet në veri të Kosovës, Çollaku: Vuçiç nuk ka më kohë politike dhe po provokon situatën në terren, Rama bashkëpunon me Beogradin për të rritur pushtetin e tij