23.4 C
Berat
Tuesday, June 18, 2019

Berat, plane lokale veprimi në mbështetje të personave me aftësi të kufizuar

  3 qershor- Aksesi për personat me aftësi të kufizuara, shërbimet shoqërore, arsimi, shëndetësia, punësimi e formimi profesional për ta, sikundër edhe pjesëmarrja në jetën...

Rritja e sigurisë/ Berat, 22 shtetas të proceduar në një javë

3 qershor-Drejtoria Vendore e Policisë Berat në kuadër të masave të mara për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë ka proceduar penalisht gjatë...

Berat, Sildi Hajrullahu fitues i festivalit të 47-të këngës për fëmijë

  2 qershor- Sildi Hajrullahu me këngën “Fluturoj me këngën” u shpall fitues i festivalit të 47-të të këngës për fëmijë të zhvilluar nga 31-1...

Balluku në Berat: 230 mijë banorë përfitojnë shërbime bashkëkohore nga investimi në qendrën spitalore...

  Balluku në Berat: Ndryshime rrënjësore në ofrimin e shërbimeve publike për qytetarët Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka zhvilluar një ditë pune në...

Ervin Demo, evidentuam problemet e Beratit/ Zgjidhje për secilën prej tyre

  Kandidati i PS-së për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, Ervin Demo, në një postim në profilin e tij në rrjetin social facebook shprehet se...

Pavllo Shkarpa, zyrtarisht kandidat i “Bindjes Demokratike” në Berat

  Kolegji Zgjedhor hodhi poshtë të enjten vendimin e KQZ, që e kishte rrëzuar kandidatin e “BINDJES DEMOKRATIKE” për Beratin, zotin Pavllo Shkarpa. Pas këtij...

Poliçan punetoret e Kombinatit mbeten ende pa paga

Deputeti i qarkut te Berati Klajdi Qama ka ngritur zerin nga foltorja e Kuvendit te Shqiperise per mbi 130 punonjesit e Kombinatit Mekanik te...

Vangjel Mile nderohet nga FSHF-ja

Federata Shqiptare e Futbollit ka patur një vlerësim të veçantë për Vangjel Milen ish futbollin e Tomorit, Kombëtares U21 dhe shumë skuadra të tjera...

Uzuni në formacionin e zbulimeve në Kroaci

Kroacia është toka e talenteve porn ë këtë sezon aty shkëlqeu edhe talenti më i madh i Beratit në vitet e fundit, Myrto Uzuni....
video

ORGANIZATA E VETERANEVE TE BERATIT PREZANTON RAPORTIN E PUNES

ORGANIZATA E VETERANEVE TE BERATIT PREZANTON RAPORTIN E PUNES [youtube https://www.youtube.com/watch?v=dqhFwASSIz0?rel=0&w=580&h=385] ORGANIZATA E VETERANEVE TE BERATIT PREZANTON RAPORTIN E PUNES
video

BERAT, FESTA E QERSHISE NE MBRESHTAN

BERAT, FESTA E QERSHISE NE MBRESHTAN [youtube https://www.youtube.com/watch?v=BFl3FARojCM?rel=0&w=580&h=385] BERAT, FESTA E QERSHISE NE MBRESHTAN

Berat, prezantohet plani i masave për menaxhimin e mbetjeve urbane

  Në bashkinë së Beratit u prezantua plani i masave afatshkurtra të projektit “Menaxhimi i integruar i mbetjeve urbane për Qarkun e Beratit”, financuar nga...

Muaji i Ramazanit/ OSHEE Berat lë në errësir në kohën e syfyrit mijëra besimtarë...

Permes vetem nje statusi ne facebook OSHEE Berat lajmeron se do te kete shkeputje te energjise elektrike ne gjithe Qarkun Berat. Me poshte njoftimi...

“Shpiragu”, Balluku: Shqipëria do të përfitojë që në fuçinë e parë

Ministrja Belinda Balluku së bashku me përfaqësuesin e kompanisë SHELL në një dalje publike, komentuan lajmin më të rëndësishëm në 30 vitet e fundit,...

Berat, restaurohet banesa Dollani, monument kulture i kategorisë së I

Një vëmendje e veçantë po i kushtohet gjithnjë e më shumë restaurimit të banesave monument kulture në qytetin e Beratit.Ministria e Kulturës, Instituti i...

Berat/ Xhamia Mbret, pasuria që i ka rezistuar kohës së shpejti iu rikthehet besimtarëve

  Xhamia Mbret ose Xhamia e Sulltanit, një nga xhamitë kryesore të qytetit të Beratit, ndodhet në qendër të qytetit si pjesë e një kompleksi...

Spektakël me motora në Berat

Një aktivitet ndryshe sot në Berat ku për të dytën herë kanë ardhur motoristët e Enduro Albania në bashkëpunim me Bashkinë Berat në një...

Aktori Aleksandër Rrapi, “Qytetar Nderi” i Beratit

Në sallën e konferencave të bashkisë u organizua sot ceremonia zyrtare e dhënies së titullit “QYTETAR NDERI”, aktorit të mirënjohur beratas, z. Aleksandër Rrapi. Për...

Protesta e opozitës, rreth 1300 qytetarë nisen nga Berati

Rreth 1300 qytetarë janë nisur nga selitë e Partisë Demokratike (PD) dhe të Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) në qytetin e Beratit drejt Tiranës,...

SHELL jep lajmin: “Det” me naftë në majën e Shpiragut

Kompania e kërkimit të naftës, “SHELL”, ka njoftuar përmes një deklarate për shtyp se në pusin Shpirag 4, në Berat, ka prurje nafte. Në deklaratën...

Zbulimi i rezervave të naftës në Berat, Rama: Lajm fantastik për rritjen ekonomike të...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas njoftimit të kompanisë së kërkimit të naftës, “SHELL”, se në Berat janë gjetur rezerva nafte. Me anë të...

Berat, përurohet autoguida turistike në 4 gjuhë në muzeun “Onufri”

  Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka përuruar sistemin autoguidë në katër gjuhë në muzeun “Onufri”, përmes të cilit turistët do të kenë shansin të...
ervin demo

Kandidati i PS për Beratin, Ervin Demo: Kalimi nga zv.ministër në Bashki dhe MANGËSITË...

  Partia socialiste ka ndezur zyrtarisht motorat e fushatës së 30 qershorit. Ndonëse opozita ka deklaruar se nuk do të marrë pjesë, kjo nuk ka qenë...

Berat, eksperiencë franceze për rritjen e eficiencës energjetike në banesat monument

23 maj Specialistët e institucioneve shqiptare të monumenteve të kulturës u njohën sot me eksperiencën franceze në rritjen e eficiencës energjetike në...

Berat, investime infrastrukturore në rrugët e qytetit dhe ato rurale

  23 maj – Prej dy muajsh, Drejtoria e Shërbimeve Publike në Berat në bashkëpunim me të tjera ndërmarrje të bashkisë e kanë fokusuar punën...

“Jam gati të djeg mandatin”, Lefter Maliqi plas deklaratën e fortë: Turp! (ARSYEJA)

Deputeti Lefter Maliqi me një postim në rrjetet sociale ka shkruar se është gati të djeg mandatin vetë, me kusht që të ndryshoj sistemi...

NDODH NË BERAT/ Ngacmonte një vajzë, prangoset i riu

Një 35-vjeçar nga Berati është arrestuar pas kallëzimit të bërë për ngac*mim sek*ual. Në pranga u vu S.T. 35 vjeç, pasi ka bërë kallëzim shtetasja...

Moti për ditën e enjte, 23 maj 2019!

Shqipëria Moti – E enjte, 23 Maj 2019 ---------------------------------------------------------------- Sipas MeteoAlb: Paraditja PARAQITET me kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme; më të shpeshta vranësirat do të jenë...

15 vjecarja largohet nga shtepia, Policia e gjen ne Berat

Berat Sot në datën 22.05.2019, Policia e Beratit ka bërë të mundur gjetjen e një vajze 15 vjeçare ndaj të cilës ka bërë kallzim në...

Minorenia gjendet në Berat por del kundër prindërve, ja dëshmia

FIER 15-vjeçarja që u denoncua e zhdukur në Fier është gjetur nga policia në Berat, por minorenia ka dalë kundër prindërve. Policia e Fierit njofton zyrtarisht...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

12,304FansaPëlqeje
596AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT