Beratasi Sazan Guri habit nga karantina: Unë e kënaq gruan, vendçe madje…

Sazan Guri ka bërë një rrëfim nga karantina.Ambjentalisti përcjell edhe disa detaje nga jeta.Ndër të tjera ai shkruan:“Me pyet dikush se sa vjec je,...

Itali, konfirmohet shqiptari i parë i prekur nga koronavirusi, është nga Kuçova

Është konfirmuar rasti i parë i një shqiptari nga Kuçova i prekur nga koronavirusi banues në Codogna, 43 vjeç, Itali. I shtruar në spital e...

Pushohen nga puna, tetë punonjës të pastrimit në Kuçovë hipin në Kullën e TEC-it...

  Tetë punonjës të firmës së pastrimit të qytetit të Kuçovës kanë hipur mesditën e sotme në majë të kullës së ish-Milvës, ku kanë kër...

Lajmi i fundit/ Berat, e përplas makina, humb jetën 40-vjeçari

Një aksident ka ndodhur sot në orën 20.00 në aksin rrugor Ura Vajgurore – Kuçovë, në vendin e quajtur “Meteor”, Shtetasi R.D duke drejtuar mjetin...

Baza ajrore e Kuçovës, Xhaçka: Vendoset radari tredimensional i kompanisë amerikane “Lockheed Martin”

Baza ajrore e Kuçovës do të jetë gati së shpejti, sipas projektit të hartuar nga NATO. Projekti ka filluar vitin e kaluar dhe së...

Berat/ ‘Kokrrat i bleva vetë dhe i piva me vetëdije’, vetëhelmohet nëna e tre...

  Një 47-vjeçare nga fshati Tapi në rrethin e Kuçovës i ka dhënë fund jetës pasditen e sotme, duke pirë disa kokrra fostoksinë. Lulzime Mema, nëna...

Qëlloi me armë në drejtim të dy personave, arrestohet 25-vjeçari në Kuçovë

  Në prangat e policisë ka rënë një 25-vjeçar me iniciale E.M pasi ishte i shpallur në kërkim për kanosje dhe armëmbajtje pa leje. Ai ishte...

EMRA-FOTO/ Shkon në 80 numri i shqiptarëve të zhdukur në Greqi, ja sa janë...

Gazetari shqiptar, që jeton dhe punon në Athinë, Shpëtim Zixhiria, bën publike emrat dhe fotot e shqiptarëve që rezultojnë të zhdukur në shtetin fqinj. Përmes...

“Ushtria e SHBA, në Bazën e Kuçovës”, gjenerali amerikan: Do sjellë aftësi që s’i...

  Gjenerali amerikan, Stephen M. Twitty, ka zbuluar arsyet pse NATO vendosi të ngrejë një bazë të saj në Shqipëri dhe pikërisht në Kuçovë. Në një...

Berat/ Studentë ndërkombëtarë interes për sektorin e ujit në Shqipëri

  Studentë të nivelit Master të ETH Zürich, Universiteti Teknik i Zyrihut, i vlerësuar si një nga top universitetet më të mira teknike në botë...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT