Turqit nisin punën për Aeroportin e Vlorës: 1 mijë vetë punësohen që në fillim

Konsorciumi turk, i caktuar për të ndërtuar aeroportin e Vlorës ka nisur menjëherë punën për të ndërtuar portën e dytë ajrore më të...

Mjekët japin alarmin, një sëmundje e re po përhapet përmes telefonit

Shkencëtarët nga Hong Kongu thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re. “Ankthi i ndarjes nga celulari” quhet simptoma që, sipas shkencëtarëve aziatikë, ka prekur...

Covid-19/ Ish drejtori i Spitalit të Beratit, Mjeku Eduart Bejko nuk e beson...

Ish-deputet i PS në mandatin e parë të qeverisë Rama, Eduard Bejko mendon se koronavirusi është një inskenim që po synon ta përdorë njerëzimin...

Si të veproni nëse kafshoheni nga gjarpri

Me nxehjen e motit edhe gjarpërinjtë fillojnë të dalin më shumë, e posaçërisht në vendet më rurale ku ka pyje ose vende të braktisura...

Studiuesit: Pickimi nga miza e kalit mund të shkaktojë vdekjen

  Edhe pse jemi në vitin 2018 është ende e mundur që të vdesim nga kafshimi i insekteve dhe jo vetëm në vendet me klimë...

Pamje e rrallë: elbasanlliu i dënuar përjetë, me pranga në varrimin e të atit

Taulant Balliu, një ndër eksponentët e njohur të krimit në zonën e Elbasanit, që si kohë njohjeje për bëma i përket fillimit...

Në këtë vend do ketë transport publik falas që prej 1 korrikut

Estonia ka vendosur të ofrojë transportin publik falas për banorët në pjesën më të madhe të vendit duke nisur nga 1 korriku. Zona e...

Studiuesit: Konsumoni arra, ky është efekti i tyre

Njerëzit që hanë rregullisht një sasi të vogël të arrave rrezikohen më pak nga çrregullimi i rrahjeve të zemrës , si shkaktar i sulmit...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT