Pse natyra është më e mirë se mjekësia

Diell dhe qiell i kaltër, pemë të gjata e të gjelbra, zhurmë zogjsh e dallgësh dhe ajër mali… Kush nuk do t’i linte të...

Berat/ EKG dhe biçikleta nuk punojnë, të sëmurët me zemër “në dorë”

Në poliklinikën e specialiteteve në Berat prej muajsh nuk bëhen ekzaminime kardiake. Qytetarët denoncues u ankuan në “Fiks Fare” për biçikletën, por gazetarët në...

Intervista e 2017-ës / Paralajmërimi i Bill Gates për botën: Brenda një dekade një...

Teksa bota po përballet me uragane, apo fatkeqësi të tjera natyrore, madje edhe frika nga një luftë nukleare, është e vështirë të përcaktosh se...

Elvis Naçi zyrtarizon blerjen e spitalit Continental: 5 mijë jetimë, do të marrin trajtim...

Elvis Naçi ka qenë në qendër të vëmendjes ditët e fundit pas publikimit të dokumentit që ai ka blerë spitalin Continental. Nëpërmjet një statusi në...

Mbipesha tek fëmijët shkakton gjithë këto sëmundje

Mbipesha te fëmijët vlerësohet të jetë një nga shkaktarët kryesorë të sëmundjeve kardiovaskulare, të diabetit, si dhe të disa llojeve të kacereve, thonë profesionistë...

Çifti nga Dibra e Madhe rezulton i infektuar me koronavirus, para disa ditëve kishin...

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filiçe në një konferencë për shtyp pranë Qeverisë ka konfirmuar 2 rastet e reja me koronavirus në vendin tonë. Bëhet...

​Mëngjesi të dobëson

Të heqësh dorë nga mëngjesi në favor të dobësimit, rrit jo vetëm rrezikun e obezitetit, por edhe atë të sëmundjeve të zemrës. Aktore të njohura...

10 Këshilla për të Dalluar Sallamin Cilësor Nga ai me Përbërës të Dyshimtë

  Sallami është një ushqim shumë popullor në shumë vende. Por, pavarësisht nga varietetet e ndryshme, mund të jetë shumë e vështirë të gjeni një...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT