Kujdes, këto dy ushqime lidhen me zhvillimin e kancerit

Një raport i grupit punues për ambientin në SHBA ka gjetur se pesticidet gjenden në 70 për qind të pemëve dhe perimeve. Avokado dhe misri...

Jo vetëm në Shqipëri, krizë leximi dhe në SHBA

Në opinionin publik shqiptar pati një debat ditët e fundit mbi rënien e lexueshmërisë ndër të rinj. Por edhe në këtë...

6 metoda natyrale për shërimin dhe lehtësimin e sinuseve

Shumica e njerëzve kërkojnë zgjidhje të shpejta dhe të thjeshta për këtë problem aspak të këndshëm. Prandaj, në vijim ju paraqesim preparatet natyrale, të...

Konstatimi: të jesh zv.ministër në Kosovë, një i papunë me rrogë!

Nga Blendi Gashi Është provuar tashmë që zv.ministrat në Kosovë janë numëror partish, pa asnjë funksion vecc atij të rrogëtarit. Një projekt i realizuar nga...

Infarktin mund ta ndjeni deri një muaj paraprakisht, këto janë shenjat

Sëmundjet kardiovaskulare janë një nga problemet më të shpeshta shëndetësore me të cilat ballafaqohet njeriu bashkëkohor. Shpesh themi se sulmet në zemër vijnë pa...

Ja njerëzit e cilës moshë rrezikohen më shumë nga kanceri

Shkencëtarët zbuluan se deri në 80 për qind të qelizave përmbajnë mutacione që mund të shkaktojnë kancer – edhe nëse ato duken të shëndetshme...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT