“Rusët, pas lobimit amerikan për PD”

Revista investigative amerikane “Motherjones” hedh dritë mbi një prej historive më të errëta të lobimit të partisë demokratike në Shqipëri para zgjedhjeve parlamentare të...

Arrestohet Vali Corleone, dërgohet në psikiatri pas asaj që u bëri prindërve

I vetëquajturi “Princ Valentino Corleone” është arrestuar nga policia e Kosovës pasi është denoncuar nga prindërit e tij.“Princi” nga Gjilani,...

Kush është kamarieri që mund të marrë drejtimin e Italisë?

Zgjedhjet në Itali përcaktuan nje epokë të re të politikës së tyre duke mos votuar më për të vjetrit, Renzi...

Burrat “monstër” të 2017-ës/ Njëri vrau gruan për bukën, tjetri piu raki mbi trupin...

Dhuna në familje duket se ka kapur shifra të frikshme për vitin 2017, ndërkohë që shumë nëna dhe vajza janë kërcënuar, dhunuar e madje...

“Lumë” kokaine nga Ekuadori

Nga viti 2013 e deri më sot autoritetet ekuadoriane kanë sekuestruar në total 461 kilogramë kokainë, të cilat kanë pasur si destinacion Shqipërinë.   Të dhënat...

Industria e riciklimit: Po falimentojmë!

Industria e riciklimit nga kufijtë e mbijetesës po shkon drejt falimentit.   Sikur të mos mjaftonin koncesionet e inceneratoreve, Inspektorati i Mjedisit ka pezulluar lejen mjedisore...

Rama publikon një tjetër rast abuzimi në Berat në skemën e ndihmës ekonomike

Prej akuzave të opozitës që qeveria ka hequr nga skema e ndihmës ekonomike shumë familje në nevojë, vjen reagimi nga...

Studentë nga Izraeli vizitojnë Tiranën

Dhjetëra studente te ardhur nga Izraeli janë pritur këtë te marte ne Bashkinë e Tiranës. Ata do te zhvillojnë një studim për mbrojtjen qe...

Shkolla e parë në Devoll

  110 vjet më parë në Progër është mësuar e shkruar shqip. Kjo ka qene shkolla e pare e çelur në të gjithë rrethin e...

Vetingu në polici pret firmën e Metës

Një ditë pas votimit të vetingut në polici, ku LSI iu bashkua mazhorances, pasi u përfshinë 19 amendamentet e saj, zv/ministri i Brendshëm Julian...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT