cilësinë

karburant.jpg

Kontrollohen 130 pika tregtimi të karburantit, bllokohen 10 mijë ton për cilësinë skandaloze

Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial vetëm gjatë mbrëmjes së djeshme ka kontrolluar 130 pika tregtimi të karburantit në kuadër të aksioni “Stop Informalitetit”. Kryeministri Edi Rama shprehet se qysh prej nisjes së operacionit antiinformalitet janë bllokuar nga ana e Inspektoratit… Read More »Kontrollohen 130 pika tregtimi të karburantit, bllokohen 10 mijë ton për cilësinë skandaloze

Investime për sigurinë ajrore, Gjiknuri: 6 mln dollarë rritën cilësinë e shërbimeve

Ministri i infrastrukturës dhe energjisë Damian Gjiknuri inspektoi investimet në shoqërinë e kontrollit ajror, Albkontrol. Katër vitet e fundit, u shpreh ministri për sigurinë ajrore janë investuar 6 milionë dollarë.   Kulla e kontrollit të trafikut ajror sipas ministrit Gjiknuri,… Read More »Investime për sigurinë ajrore, Gjiknuri: 6 mln dollarë rritën cilësinë e shërbimeve