Dita

unaza.jpg

Devijohet qarkullimi i automjeteve tek Unaza e re, ja si do të bëhet lëvizja nga dita e nesërme… (Harta)

  Mbrëmjen e ditës së martë (nesër), do të bëhet devijimi i trafikut në zonën e Unazës së re, në sajë të vazhdimit të ecurisë së punimeve. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se si do të ndryshojë qarkullimi i automjeteve nga… Read More »Devijohet qarkullimi i automjeteve tek Unaza e re, ja si do të bëhet lëvizja nga dita e nesërme… (Harta)

nderkohe.jpg

Rritja e çmimeve, Migen Qiraxhi: Gazi përdoret në masë për të kursyer, nuk mund të vihen taksa edhe te buka, do dëmtohet rëndë dita e çdo qytetari

I ftuar në studion e Fax News anëtar i “Qëndresës Qytetare” Migen Qiraxhi tha se rritja e cmimeve do dëmtojë shumë jetën e cdo qytetari shqiptar dhe është e padrejtë të vihet taksë dhe te buka e cila konsumohet në… Read More »Rritja e çmimeve, Migen Qiraxhi: Gazi përdoret në masë për të kursyer, nuk mund të vihen taksa edhe te buka, do dëmtohet rëndë dita e çdo qytetari

alimehmeti.jpg

“I efektshëm për pacientët me formë të rëndë të COVID-19”, Alimehmeti zbulon ilaçin që po jep rezultate të shpejta: Vlen nga dita 8 deri në 15 ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka publikuar studime të realizuara nga një ekip spanjoll mbi efektin e “Tocilizumabit” te pacientët me forma të moderuara deri në kritike të Covid-19. Alimehmeti shkruan se Tocilizumabi është sërish i efektshëm për parandalimin e vdekshmërisë, nëse… Read More »“I efektshëm për pacientët me formë të rëndë të COVID-19”, Alimehmeti zbulon ilaçin që po jep rezultate të shpejta: Vlen nga dita 8 deri në 15 ditë

244437584_406071487554759_7923961093458619094_n.jpg

Dita e Bashkimit të Gjermanisë/ Meta mesazh homologut: Do vazhdojmë bashkëpunimin mes vendeve tona

Dita e Bashkimit të Gjermanisë/ Meta mesazh homologut: Mirënjohje për mbështetjen tuaj Me rastin e ditës së bashkimit të Gjermanisë, presidenti Ilir Meta ka përcjell urimet e tij për popullin gjerman. Duke iu drejtuar presidentit Frank-Ëalter Steinmeier në këtë ditë… Read More »Dita e Bashkimit të Gjermanisë/ Meta mesazh homologut: Do vazhdojmë bashkëpunimin mes vendeve tona