institucion

meta-shkolla.jpg

Meta vlerëson me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” shkollën 9-vjeçare në Sarandë: Institucion i rëndësishëm i përhapjes së dijes

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot Shkollën 9-vjeçare “Adem Sheme” në qytetin e Sarandës dhe me rastin e 100-vjetorit të themelimit të këtij institucioni të rëndësishëm arsimor e vlerësoi me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit”. Titulli është dhënë… Read More »Meta vlerëson me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” shkollën 9-vjeçare në Sarandë: Institucion i rëndësishëm i përhapjes së dijes

balliu.jpg

Berisha foli për rikthimin e tij në krye të PD/ Balliu: Ky është një lajm i jashtëzakonshëm, është institucion më vete

Klevis Balliu “Berisha tha qartë se do të rriste aktivitetin e tij politik. Ky është një lajm i jashtëzakonshëm dhe pozitiv.Sali Berisha është institucion, jo vetëm demokratët por edhe të gjithë shqiptarët e dinë se edhe ato pak hapa janë… Read More »Berisha foli për rikthimin e tij në krye të PD/ Balliu: Ky është një lajm i jashtëzakonshëm, është institucion më vete

kas-11.jpg

Beteja për Durrësin, KAS pranon kërkesën e PD-së për depozitimin e 100 kërkesave në institucion. Kaziaj: Shpresoj mos të ketë fatin e Beratit

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka pranuar kërkesën e Partisë Demokrtike për depozitimin si provë të 100 kërkesave të dërguara në 100 institucione në lidhje me pretendimet e manipulimeve zgjedhoe në Durrës. Pjesë nga Biseda në KAS: Logu:… Read More »Beteja për Durrësin, KAS pranon kërkesën e PD-së për depozitimin e 100 kërkesave në institucion. Kaziaj: Shpresoj mos të ketë fatin e Beratit

grida-duma.jpg

Dita Ndërkombëtare e Autizmit/ Grida Duma në Kavajë: Jam pa fjalë! 28 fëmijë sot nuk kanë ndihmë sepse Bashkia e ka lënë pa fonde këtë institucion

Në ditën Ndërkombëtare të Autizmit, kandidatja për deputete e PD-së në qarkun e Tiranës, Grida Duma është takuar me nënat dhe familjarët e fëmijëve autikë, në Kavajë. Përmes një postimi në facebook, Duma shprehet se qendra ditore e ndërtuar në… Read More »Dita Ndërkombëtare e Autizmit/ Grida Duma në Kavajë: Jam pa fjalë! 28 fëmijë sot nuk kanë ndihmë sepse Bashkia e ka lënë pa fonde këtë institucion

burra.jpg

“Martesa është një institucion që mbahet së këmbë nga tre libra – libri i dashurisë, libri i gatimit dhe…”/ Thënie për Burrat dhe Gratë

Për kënaqësinë e lexuesve tanë kemi përzgjedhur një koleksion të bukur me thënie për burrat dhe gratë, nga mendjet më të ndritura të kohërave. Jemi të bindur se do ta shijoni shumë leximin e tyre, dhe duam të na thuash,… Read More »“Martesa është një institucion që mbahet së këmbë nga tre libra – libri i dashurisë, libri i gatimit dhe…”/ Thënie për Burrat dhe Gratë

meta-4.png

Denoncoi koncesionin shtesë të Aeroportiti Nënë Tereza, Meta reagon përsëri: Kryeoligarku në pushtet ka kapur çdo institucion

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, duke thënë se ka kapur çdo institucion. Në reagimin e tij, Presidenti i rikthehet edhe njëherë denoncimit që bëri ditën e sotme për koncesionin shtesë të Aeroportit të Rinasit, duke… Read More »Denoncoi koncesionin shtesë të Aeroportiti Nënë Tereza, Meta reagon përsëri: Kryeoligarku në pushtet ka kapur çdo institucion

WhatsApp-Image-2021-02-16-at-11.42.17.jpeg

“Rikthejmë Ministrinë e Integrimit Evropian”/ Basha tregon hapin e parë që do të ndërmarrë: Institucion kyç, shpresë e vullnetit politik

Kryetari i Partisë, Demokratike Lulzim Basha ka bërë të ditur se do të rikthejë Ministrinë e Integrimit Evropian. Deklarata e Bashës u bë gjatë një bashkëbisedimi me përfaqësues të Shoqërisë Civile. Kryedemokrati Basha u shpreh se kjo ministri do të… Read More »“Rikthejmë Ministrinë e Integrimit Evropian”/ Basha tregon hapin e parë që do të ndërmarrë: Institucion kyç, shpresë e vullnetit politik