masë

nderkohe.jpg

Rritja e çmimeve, Migen Qiraxhi: Gazi përdoret në masë për të kursyer, nuk mund të vihen taksa edhe te buka, do dëmtohet rëndë dita e çdo qytetari

I ftuar në studion e Fax News anëtar i “Qëndresës Qytetare” Migen Qiraxhi tha se rritja e cmimeve do dëmtojë shumë jetën e cdo qytetari shqiptar dhe është e padrejtë të vihet taksë dhe te buka e cila konsumohet në… Read More »Rritja e çmimeve, Migen Qiraxhi: Gazi përdoret në masë për të kursyer, nuk mund të vihen taksa edhe te buka, do dëmtohet rëndë dita e çdo qytetari

enkelejda.jpg

Fëmijët e saj u shfaqën me probleme psikologjike, Gjykata rrëzon për herën e 8-të kërkesën e ish-gjyqtares për masë më të butë sigurie

Gjykata e Posacme ka rrëzuar për herë të 8-të kerkesën per masë më të butë sigurie për Enkelejda Hoxhën, ish gjyqtaren e Krujës të vënë nën akuzë për korrupsion, e cila u arrestua në shkurt të këtij viti. Kërkesa për… Read More »Fëmijët e saj u shfaqën me probleme psikologjike, Gjykata rrëzon për herën e 8-të kërkesën e ish-gjyqtares për masë më të butë sigurie

elezi.jpg

“Përdorues alkooli në masë”, kryeplaku i fshatit zbulon si u gjet i vrarë brenda banesës Ylber Lezi: E vetmja e ardhur ekonomike ishte…

Kryetari i fshatit Gurrë e Vogël në Burrel Ibrahim Elezi, ka dhënë detaje në lidhje me krimin që ndodhi brenda familjes Lezi, ku nënë e bij vranë 48-vjeçarin, babanë dhe bashkëshortin, pasi dyshohet se ky i fundit i dhunonte nën… Read More »“Përdorues alkooli në masë”, kryeplaku i fshatit zbulon si u gjet i vrarë brenda banesës Ylber Lezi: E vetmja e ardhur ekonomike ishte…

efektivi.jpeg

U siguronte terren të lirë trafikantëve të kokainës në “Bllok”, GJKKO rrëzon kërkesën për masë më të butë sigurie ndaj efektivit Elefterios Sullaj

Gjykata e Apetit të Posaccm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka rrëzuar kërkesën për  masë më të butë sigure për efektivin e policisë Elefterios Sullaj, duke e lënë atë në burg të paktën deri në përfundim të hetimeve. Efektivi,… Read More »U siguronte terren të lirë trafikantëve të kokainës në “Bllok”, GJKKO rrëzon kërkesën për masë më të butë sigurie ndaj efektivit Elefterios Sullaj