Qumështi

cccc-4.png

Shqipëria, me çmimet më të larta në rajon, EUROSTAT: Buka, qumështi dhe mishi më të shtrenjtat

Shqipëria është vendi me çmimet më të larta të produkteve ushqimore në rajon. Sipas EUROSTAT  çmimet  e ushqimeve vlerësohen  sa 81% e mesatares së Bashkimit Europian. Përsa i përket produkteve më të shtrenjta që blejnë shqiptarët rezultojnë qumështi, djathi dhe… Read More »Shqipëria, me çmimet më të larta në rajon, EUROSTAT: Buka, qumështi dhe mishi më të shtrenjtat

superfod.jpg

Nga mishi, te peshku dhe qumështi/ Pandemia ndryshon tendencën e konsumit të ushqimeve, ja kush del nga ‘lista’ e të preferuara

Pandemia globale ka ndryshuar trendet e konsumit të prodhimeve bujqësore kudo në botë, por edhe në vendin tonë. Parashikimet globale nga FAO, që përfshijnë edhe Shqipërinë, tregojnë se përkundër paqartësive në fillim të pandemisë, zhvillimet e fundit tregojnë se për… Read More »Nga mishi, te peshku dhe qumështi/ Pandemia ndryshon tendencën e konsumit të ushqimeve, ja kush del nga ‘lista’ e të preferuara

merushe-agalliu.jpg

Vdekja e dy foshnjave në Berat/ Qumështi që përdorej hidhej në kuti tjetër, Policia: Pritet përgjigja e analizave

Detaje të reja dalin, lidhur me ngjarjen e rëndë që tronditi qytetin e Beratit mëngjesin e së dielës, ku vdiqën 2 binjakët 5-muajsh. Burime nga drejtoria Vendore e Policisë Berat, konfirmojnë zyrtarisht se pas kqyrjes së vendit të ngjarjes është… Read More »Vdekja e dy foshnjave në Berat/ Qumështi që përdorej hidhej në kuti tjetër, Policia: Pritet përgjigja e analizave