rënë

shh.png

PD e pyet për sherrin te shkolla “Çajupi”/ Kushi: S’mund të hiqet mësuesja me një të rënë të lapsit

Në mbledhjen e sotme në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, u diskutua edhe për sherrin e ndodhur pak ditë më parë pranë shkollës “Çajupi” në kryeqytet mes dy mësueseve dhe të afërmve të tyre, ku mbetën të… Read More »PD e pyet për sherrin te shkolla “Çajupi”/ Kushi: S’mund të hiqet mësuesja me një të rënë të lapsit

bc.jpg

Boçi debat me Kushin: Përse nuk pati asnjë reagim për sherrin tek “Çajupi”? Ministrja: Nuk mund të hiqet mësuesja me një të rënë të lapsit

Në mbledhjen e sotme në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, deputeti Luçiano Boçi u shpreh se sistemi arsimor nuk i përmbush standardet europiane. Ai u ndal tek ngjarja e ndodhur disa ditë më parë në shkollën “Çajupi”… Read More »Boçi debat me Kushin: Përse nuk pati asnjë reagim për sherrin tek “Çajupi”? Ministrja: Nuk mund të hiqet mësuesja me një të rënë të lapsit

VLORE-7.jpg

Nga Shkodra në Vlorë për të takuar studenten nga Berati, kush është 30-vjeçari që plagosi të renë në mes të lokalit, iu gjetën edhe dy granata

  Plagosi me armë zjarri një 20 vjeçare, falë reagimit në kohë kapet dhe arrestohet brenda pak minutash autori i dyshuar i ngjarjes. Sekuestrohet një armë zjarri pistolet dhe 2 granata dore. Më datë 25.09.201, rreth orës  12:05, në  vendin… Read More »Nga Shkodra në Vlorë për të takuar studenten nga Berati, kush është 30-vjeçari që plagosi të renë në mes të lokalit, iu gjetën edhe dy granata

gjinusi.jpg

“Na ka rënë përsipër një barrë e rëndë”, Gjinushi: Mos bëni dezinformime dhe mashtrime, dëgjoni ekspertët, lëreni përhapjen e teorive

Kryetari i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi ka mbajtur fjalën e tij në hapje të konferencës ku do të prezantoheshin gjetjet e bëra nga institucioni sa i përket imunizimit të shoqërisë shqiptare ndaj Covid-19. Në fjalën e tij, Gjinushi u… Read More »“Na ka rënë përsipër një barrë e rëndë”, Gjinushi: Mos bëni dezinformime dhe mashtrime, dëgjoni ekspertët, lëreni përhapjen e teorive

alibeaj.jpg

PD dhe LSI zyrtarisht të ndarë/ Balla kërkoi lirimin e vendeve në komisione, Alibeaj: Zgjidhni hallet tuaja pa i rënë në qafë opozitës, ato vende na takojnë neve

Taulant Balla Për ta përcaktuar dhe që të jetë objekt i punës së përhershme ka sanskionuar që deputetët e opozitës të bëjnë pjesë vetëm në një komision. E drejta për të qenë në 2 komisione i është dhënë vetëm mazhorancës… Read More »PD dhe LSI zyrtarisht të ndarë/ Balla kërkoi lirimin e vendeve në komisione, Alibeaj: Zgjidhni hallet tuaja pa i rënë në qafë opozitës, ato vende na takojnë neve

gjekmarkaj.jpg

Berisha nismë për shkarkimin e Bashës? Gjekmarkaj thyen heshtjen që ka rënë te PD: Nuk është lëvizje e kalibrit të…

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur praraditen e sotme kryesinë e grupit parlamentar, ku kanë diskutuar në lidhje me aksionin e mëtejshëm të opozitës, dhe hapat që do të ndiqen në Kuvend. Në dalje të kësaj mbledhje deputeti… Read More »Berisha nismë për shkarkimin e Bashës? Gjekmarkaj thyen heshtjen që ka rënë te PD: Nuk është lëvizje e kalibrit të…