shkatërrimit

Izrael-Palestine0-.jpg

Gjykata izraelite refuzon kërkesën për ndalimin e shkatërrimit të varrezave muslimane në Kudsin Lindor

Gjykata izraelite ka refuzuar kërkesën e bërë nga Komiteti i Mbrojtjes së Varrezave Islame në Kuds për ndalimin e shkatërrimit të kryer në Varrezën Al-Yusufiye që ndodhet në Kudsin Lindor nën pushtim. Në faqen e internetit të Qendrës së Informacionit… Read More »Gjykata izraelite refuzon kërkesën për ndalimin e shkatërrimit të varrezave muslimane në Kudsin Lindor

MERKEL-3.jpg

Mes baltës dhe shkatërrimit, Angela Merkel viziton banorët e zonave të përmbytura dhe depon e ndihmave ushqimore

Më shumë se 160 vetë humbën jetën si rezultat i përmbytjeve javën e kaluar. Dhjetëra të tjerë janë ende të pagjetur. Kancelarja Merkel takohet me ndihmësit dhe banorët. Kancelarja gjermane Angela Merkel po viziton disa nga zonat më të prekura… Read More »Mes baltës dhe shkatërrimit, Angela Merkel viziton banorët e zonave të përmbytura dhe depon e ndihmave ushqimore

permbyjte.png

Përmbytjet/ Fshatra të tërë në izolim total prej ujit, shkatërrimit të rrugëve dhe rrëshqitjes së dherave. Shkodra kërkon shpalljen e emergjencës lokale

Për shkak të shirave të dendur të ditëve të fundit janë paraqitur mjaft probleme në vend, të tilla si bllokim aksesh rrugore, prishje rrugësh, mungesë të energjisë elektrike si dhe zgjerim i sipërfaqeve të përmbytura. Në Dukagjin raportohen rrëshqitje dherash… Read More »Përmbytjet/ Fshatra të tërë në izolim total prej ujit, shkatërrimit të rrugëve dhe rrëshqitjes së dherave. Shkodra kërkon shpalljen e emergjencës lokale

Ilir-Meta-apolonia.jpg

“Barbaria dhe talebanizmi nuk kanë vend në shoqërinë tonë!”- Presidenti Meta reagon ashpër ndaj shkatërrimit në Apoloni

Presidenti Ilir Meta e konsideron akt barbar dhe antikombëtar shkatërrimin e një prej monumenteve të Parkut Arkeologjik Kombëtar të Apolonisë. Duke dënon ngjarjen e rëndë, kërkon nisjen e hetimeve dhe vënien para përgjegjësive të autorëve. Reagimi i plotë: Dënoj me… Read More »“Barbaria dhe talebanizmi nuk kanë vend në shoqërinë tonë!”- Presidenti Meta reagon ashpër ndaj shkatërrimit në Apoloni

Edmond-Panariti-770x433.jpg

Panariti: AKU gjoba marramendëse e të paligjshme bizneseve të vogla, i çoi drejt shkatërrimit

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, përmes një statusi në “Facebook” shkruan se AKU po vendos gjoba marramendëse e të paligjshme ndaj biznesve të vogla në vend. Panariti thekson se gjobat ndaj biznesit të vogël po dërgojnë drejt shkatërrimit biznesmenët në… Read More »Panariti: AKU gjoba marramendëse e të paligjshme bizneseve të vogla, i çoi drejt shkatërrimit