3.2 C
Berat
Wednesday, December 19, 2018

Rama: Do shkojmë në çdo fakultet, do flasin të gjithë se nuk kanë ku...

Kryeministri Edi Rama, nga takimi i sotëm me studentë në Universitetin Bujqësor është shprehur se ai do të shkojë në çdo Universitet për të...

I fiksuar pas kasetofonëve, kapet hajduti-mjeshtër i Elbasanit

Policia e Elbasanit ka arrestuar në flagrancë një 31 vjeçar që po tentonte të vidhte një automjet.   36 vjeçari i arrestuar është me inicialet O.B....

Grabitja e 7.5 mln lekëve në Durrës, lihen në burg dy policët privatë

Gjykata ka lënë në burg dy policët privatë të akuzuar për shpërdorim detyre në grabitjen e parave në Shkozet. Gjykata e Durrësit ka vendosur, vleftësimin...

Opozita i jep fund bojkotit, rikthehet në Parlament

Pas një kohe të gjatë bojkotimi në zhvillimet e Parlamentit, sot opozita ka vendosur që ditën e Enjte dhe të Premten kur janë parashikuar...

Tre ministra urdhër për bllokimin e fishekzjarreve e kapsollave: Leje në polici për ti...

Tre ministra, ai i Brendshëm, i Mbrojtjes dhe ministri i Financave dhe Ekonomisë kanë firmosur urdhërin e përbashkët për vendosjen e një regjimi të...

Studenti-Ramës, kur i di problemet pse nuk i ke zgjidhur? Rama: Sepse tani u...

Një student në Universitetin Bujqësor të Tiranës e ka pyetur kryeministrin, kur i di të gjithë problemet, atëherë pse nuk i ke zgjidhur? “Pse tani?...

Vezë drejt Kryeministrisë, studentët të prerë: Jo dialog/FOTO

Studentët kanë përshkallëzuar protestën e tyre në lidhje me 8 kërkesat e vendosura ndaj qeverisë për Arsimin e Lartë.   Pas bllokimit të akseve rrugore, një...

FOTO-VIDEO/ Protesta, studentët bllokojnë rrugët e Tiranës

Protesta e studentëve ka hyrë sot në ditën e 15-të. Qindra studentë, kanë bllokuar disa prej rrugëve kryesore të Tiranës. Reporterët tanë njoftojnë se janë bllokuar...

Ambasadori Borchardt: Mbështesim protestën e studentëve, palët të dialogojnë

Ambasadori i OSBE në Shqipëri, Bernd Borchardt ka deklaruar se e mbështet protestën e studentëve pasi është një e drejtë e tyre.   Nga Shkodra, ambasadori...

Edi Rama: Nga çfarë kam parë në media, rezulton se ka edhe studentë të...

Kryeministri Edi Rama, ka nisur dialogun me disa studentë në Universitetin Bujqësor të Tiranës. Rama ka folur më gjatë se të gjithë studentët, por...

GËNJESHTA/ Edi Rama në Universitetin Bujqësor, studentja demaskon kryeministrin: Rektori gënjeu, nuk tregoi për...

Gjatë takimit me studentët dhe pedagogët e Universitetit Bujqësor kryeministri ka kërkuar të dëgjojë pyetjet e studentëve, por një studente ka treguar të vërtetën. “Z.Rama...

Shqipëria rrezikon sërish të futet në listën gri të pastrimit të parave dhe financimit...

Në vitin 2011, Shqipëria u fut nga Moneyval, mekanizimi i Komisionit Europian, që bën vlerësimin e Shqipërisë për masat kundër pastrimit të parave dhe...

Studentët paralizojnë Tiranën, bllokojnë pesë akset kryesore

Studentët kanë vendosur ta përshkallëzojnë edhe më tej aksionin e tyre në kërkim të plotësimit të tetë pikave që sipas tyre konsiderohen problem I...

Skandali me prostitutën braziliane, Bushati: E ka sajuar Berisha

Ministri Ditmir Bushati u akuzua nga ish-kryeministri Sali Berisha se kishte shfrytëzuar vizitën e tij zyrtare për epshet e tij seksuale, pasi u përfshi...

FOTO/ Shqiptari shpallet Heroi i Vitit në Suedi, shpëtoi 20 fëmijë nga sulmi. Merr...

Fidan Bejta është shqiptari nga Kosova i cili është shpallur “Hero i Vitit 2018” në Suedi. Ai do të nderohet të mërkurën me titullin...

Reshje dëbore në Dibër dhe Kukës, bllokohen rrugët

Dëbora ka zbardhur disa prej qyteteve veriore të Shqipërisë. Dibra, Bulqiza e Peshkopia janë përfshirë nga reshjet e dëborës. BalkanWeb mëson se në disa fshatra...

Dita e emigrantëve, Meta: Të shmangim “dimrin demografik” të Shqipërisë

Presidenti Iliri Meta ka bërë thirrje që të punohet për frenimin dhe largimin e shqiptarëve nga vendi.   Në kaudër të Ditës Ndërkombëtare të Emigrantëve, Meta...

Studentët sërish në protestë sot para Kryeministrisë: Jo dialog! Plotësoni 8 kërkesat!

Studentet do të jenë serish sot në proteste masive para Kryeministrisë. Ashtu si lajmëruan edhe një ditë më parë, studentët do të vijojnë serish sot...

DETAJE/ Kush janë 3 policët e Bashkisë Tiranë të arrestuar për korrupsion

Tre punonjës të Policisë Bashkiake të Tiranës janë arrestuar pasditen e së dielës nga oficerët e Seksionit për Hetimin e Korrupsioni. Ata dyshohet se u...

Lëvizte me pistoletë me vete, pranga të riut nga Elbasani

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 22 vjeçar, i cili qarkullonte me armë zjarri në qytet.   I riu i arrestuar është shtetasi me inicialet D.S.,...

Lëvizte me armë zjarri në qytet, prangoset 22 vjeçari

Një 22 vjeçar është arrestuar në një prej lokaleve të qytetin të Elbasanit, pasi qarkullonte i lirë me armë. 22-vjeçarit në momentin e arrestimin përveç...

FOTO/ Ja ‘’studentët’’ me të cilët bisedoi dje Edi Rama, një pjesë ia futën...

I gjendur përballë refuzimit të studentëve, kryeministri Edi Rama e kaloi pasditen e djeshme me një pjesë të pedagogëve të Gjeologji Minierave, një pjesë...

Studentët vërshojnë drejt Tiranës, çfarë do të ndodhë me mësimin dhe protestat në rrethe

Studentët kanë paralajmëruar protestën e radhës, ku do të kërkojnë plotësimin e 8 kërkesave themelore, ku ndër to është: Përgjysmimi i tarifës studentore, heqja...

Qarkullonte me armë në Elbasan, të riun e spiunojnë në polici

ELBASAN Policia e Elbasanit ka arrestuar një 22 vjeçar, i cili qarkullonte me armë zjarri në qytet. Policia ka marrë një informacion nga qytetarët se në...

Avokati i Popullit: Të plotësohen kërkesat e studentëve!

Pas qëndrimit të presidentit Meta për uljen e menjëhershme të tarifave për studentët, edhe institucioni i Avokatit të Popullit ka kërkesë të njëjtë. Sipas...

U kap i plagosur, arratiset nga paraburgimi shqiptari në Greqi

GREQI Një shqiptar është arratisur gjatë natës nga qelitë e paraburgimit në Greqi. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:20 në një rajon policie në Menidhi. Policia bëri...

Identifikohet viktima e aksidentit të Shkopetit

Viktima e aksidentit të mbrëmjes së kësaj të hëne në aksin rrugor Burrel – Skuraj, është një 50-vjeçar banues në Ulëz.   Aksidenti i ndodhur në...

Shkopet makina del nga rruga, humb jetën një person

Një person ka humbur jetën mbrëmjen e kësaj të hënë në një aksident rrugor në aksin Burrel-Tiranë.   Ngjarja ka ndodhur në Shkopet ku automjeti ka...

Makina përfundon në humnerë, ndërron jetë shoferi në Burrel

BURREL Një aksident me pasojë një të vdekur ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Burrel-Skuraj, në vendin e quajtur Shkopet. Një mjet ka dalë...

Kokainë në taksi, arrestohet shqiptari në Itali

Policia italiane ka vënë në pranga një 19 vjeçar shqiptar, nën akuzën e shitjes së lëndëve narkotike.   Ndalimi i tij është bërë pas një konstatimi...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

9,309FansaPëlqeje
276AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT