Nga nxitja e bujtinave dhe rilindje e fshatrave me potenciale turistik, projektet e kandidatit...

18 qershor – Rilindja rurale duhet të shtrihet në njësitë që janë asete për paketën turistike që ofron Berati, si Droboniku apo...

Le ta ndryshojme sistemin bashke, duke filluar ne Berat

Plarent Aleksi* Kur u takova me shkrimtarin e qytetit tone Avdyl Zeneli pata mundesi te shkembejme dy fjale per probleme te ndryshme te qytetit tone...

BERAT, RRUGA E GALINES DREJT PERFUNDIMIT

RRUGA E GALINES DREJT PERFUNDIMIT RRUGA E GALINES DREJT PERFUNDIMIT

BERAT, NIS NDERTIMI I UJESJELLESIT NE MBRESHTAN

BERAT, NIS NDERTIMI I UJESJELLESIT NE MBRESHTAN BERAT, NIS NDERTIMI I UJESJELLESIT NE MBRESHTAN

Berat/ Demo takim me fermerët: Përmirësim i infrastrukturës së zonave bujqësore

Kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Beratit, Ervin Demo, zhvilloi sot një takim me fermerët e Velabishtit më të cilët diskutoi për problematikat...

EDI RAMA PER HORMONET NE USHQIME: BURG KUSH KERCENON SHENDETIN E QYTETAREVE

EDI RAMA PER HORMONET NE USHQIME: BURG KUSH KERCENON SHENDETIN E QYTETAREVE EDI RAMA PER HORMONET NE USHQIME: BURG KUSH KERCENON SHENDETIN E QYTETAREVE SUBSCRIBE PER...

Klosi: Projektet zhvillimore në Berat do krijojnë vende pune të mirëpaguara

17 mars – Projektet zhvillimore në zonën e Beratit do të krijojnë qindra vende pune të mirëpaguara. Kështu u shpreh sot ministri i...

Berati, në faqet e para të udhërrëfyesit të mirënjohur turistik japonez

7 shkurt ATSH/ – Udhërrëfyesi i mirënjohur turistik japonez “Chikyu no arukikata”, ka vendosur në faqen e parë të tij qytetin e Beratit...

“Berati 300 vjet më parë”, studim mbi qytetin dhe kështjellën

21 dhjetor- Autori Vasfi Samimi i ka kushtuar një kohë të gjatë përkthimit dhe studimit të veprës, “Berati, 300 vjet më parë”, një studim mbi...

Berati magjik në çdo stinë, 123.500 vizitorë në 10 muaj

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s); if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src =...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT