Deputeti Tahiri te Krimet e Rënda, merret në pyetje

Ish Ministri i Brendshem, Saimir Tahiri, po merret ne pyetje ne Prokurorine e Krimeve te Renda per dosjen Habilaj. Bashke me Tahirin, ne Prokurori...

Durrës, arrestohen trafikantët e drogës

Tre persona u vunë në pranga dhe një tjetër po ndiqet në gjendje të lirë te akuzuar për trafik të lëndëve narkotike.   Operacionet e koduara...

Nga 10 nëntori hidhet në treg 500 lekshi i ri

Mos u çudisni! Nga data 10 nëntor 2017 në treg do të hidhet kartëmonedha e re 500 lekëshe. Në dukje kjo kartëmonedhë nuk do...

Të dielën fillon Ora Dimërore

Llogaritja dimërore e kohës fillon fundjavën e ardhshme kur të shtunën duke u gdhirë e dielë, në orën tre pas mesnate, shigjetat e orës do të...

Asgjësohen 2315 kg mish, peshk dhe qofte

  Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka asgjësuar nje sasi te madhe mishi. Behet fjale per 2315 kilogramë mish, peshk dhe qoftë, të sekuestruara gjatë aksionit...

Ndërtimet në Himarë, ambasadorja greke: Të merret dakordësia e banorëve

Banorët e Himarës duhet të trajtohen me kujdes të veçantë dhe projekti për rivitalizimin e qendrës së këtij qyteti, nuk duhet ti cenojë ata....

Testohet autobusi elektrik

Ky është autobusi i pare elektrik ne transportin urban te Tiranes. Ne pamje është i njëjte me mjetet e tjera, por  punon me energjike...

Dibër, goditet grupi i hajdutëve

Policia e Dibrës vuri në pranga 5 persona, të cilët akuzohen për një seri vjedhjesh në qytetin e Peshkopisë. Në 24 orët e fundit...

Prokurorët e Krimeve të Rënda kontroll në shtëpinë e Tahirit

Një ditë pasi Kuvendi autorizoi Krimet e Rënda për të hetuar në gjendje të lirë deputetin Saimir Tahiri, Prokurorët po kryejnë kontrolle në shtëpinë...

Kontroll pronave të ushtrisë

Të gjitha pronat e ushtrisë që aktualisht nuk janë vend-dislokime ushtarake do t’i nënshtrohen kontrollit. Ministrja e mbrojtjes Olta Xhaçka gjatë vizitës në Bazën...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT