komisariate

aulon-kalaja.jpg

“150 të mitur kanë ngrënë groshë të pazier”, Kalaja zbulon dëshminë e mjekut për protestuesit në komisariate: I kanë rrahur barabarisht sa kanë marrë ambulanca

Aktivisti Aulon Kalaja ka folur në Fax News për protestat që u mbajtën në kryeqytet për ekzekutimin e Klodian Rashës nga një efektiv policie duke treguar se çfarë ka ndodhur me të rinjtë që janë shoqëruar nga protesta. Kalaja tregoi… Read More »“150 të mitur kanë ngrënë groshë të pazier”, Kalaja zbulon dëshminë e mjekut për protestuesit në komisariate: I kanë rrahur barabarisht sa kanë marrë ambulanca

25-1.jpg

Protestat/ Avokati i Popullit raport paraprak: Shoqërohen në komisariate 124 persona, prej tyre 57 të mitur

Në një raport paraprak për protestën, Avokati i Popullit vë re që midis të shoqëruarve nga policia janë edhe dhjetëra të mitur, të cilët janë liruar pas procedurave përkatëse nëpër komisariate. Avokati i Popullit bën me dije se numri i… Read More »Protestat/ Avokati i Popullit raport paraprak: Shoqërohen në komisariate 124 persona, prej tyre 57 të mitur

lleshaj-770x412.png

Dështimi me shitjet e pasurive të konfiskuara kriminale, Lleshaj: Pronat do t’i bëjmë shkolla dhe komisariate

Dështimi i shitjeve të pasurive kriminale të sekuestruara ka detyruar Ministrinë e Brendshme të ndryshojë strategji për administrimin e tyre. 10 vite nga ligji Antimafia asnjë prej pasurive të konfiskuara nuk është blerë në ankand. Për këtë arsye Ministri i… Read More »Dështimi me shitjet e pasurive të konfiskuara kriminale, Lleshaj: Pronat do t’i bëjmë shkolla dhe komisariate

policia-1-1.jpg

Mbi 600 automjete të bllokuara, pronarët dhe familjarët e makinave dynden në komisariate, kërkojnë sqarime

Mbi 600 automjete janë bllokuar gjatë ditëve të fundit në kuadër të aksioneve të zhvilluar në rrethe dhe në kryeqytet ku makinat janë ndaluar për kontroll dhe janë konfiskuar pas mungesës së dokumentacioneve përkatëse. Familjarët dhe pronarët e makinave të… Read More »Mbi 600 automjete të bllokuara, pronarët dhe familjarët e makinave dynden në komisariate, kërkojnë sqarime