Referendumi

berisha4-1.jpg

Berisha heq dorë nga referendumi: Do mbledhim 1500 firma për Kuvendin Kombëtar (që të ndërgjegjësojë Bashën se gaboi)

Sali Berisha në fund të takimit që realizoi me demokratët i është përgjigjur edhe disa pyetjeve nga publiku, ku një ndër simpatizantet e PD-së e pyet nëse do udhëhiqte edhe një herë si kryetar i Partisë Demokratike. Berisha është përgjigjur… Read More »Berisha heq dorë nga referendumi: Do mbledhim 1500 firma për Kuvendin Kombëtar (që të ndërgjegjësojë Bashën se gaboi)

meta-766x450-1.png

“Shqiponjat do të shpartallojnë sorrat”, Meta: Fuks-shteti ka përfunduar njëherë e mirë, më 25 prill referendumi do të triumfojë

Presidenti Ilir Meta në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat, deklaroi se më 25 prill, shqiponjat do të shpartallojnë sorrat. Meta thekson se fuks-shteti ka përfunduar njëherë e mirë, duke shtuar se më 25 prill, referendumi do të triumfojë. “Aeroporti… Read More »“Shqiponjat do të shpartallojnë sorrat”, Meta: Fuks-shteti ka përfunduar njëherë e mirë, më 25 prill referendumi do të triumfojë

1-8.jpg

Letra e Michael Succow për Ramën, reagon Meta: Referendumi historik është një mundësi e shkëlqyer për ne dhe komunitetin përgjatë lumit Vjosa

E përshëndes fituesin e çmimit alternativ “Nobel”, Michael Succow, për përkrahjen publike të dhënë për kauzën e krijimit të Parkut Kombëtar të Vjosës, përgjatë gjithë lumit duke përfshirë edhe degët e tij. Ndaj të njëjtin qëndrim me ekologjistin e shquar… Read More »Letra e Michael Succow për Ramën, reagon Meta: Referendumi historik është një mundësi e shkëlqyer për ne dhe komunitetin përgjatë lumit Vjosa

kurti-4.jpg

“Fitoi referendumi”, Albin Kurti reagon pas certifikimit të zgjedhjeve, ja për kë shkojnë falenderimet e tij

Kryeministri i zgjedhur i Kosoves, Albin Kurti ka reaguar pas certifikimit të votave per zgjedhet e 14 shkurtit, ku Lëvizja Vetëvendosje është shpallur fituese. Me anë të një postimi në Facebook, Kurti ka shprehur falënderime për qytetarët brenda dhe jashtë… Read More »“Fitoi referendumi”, Albin Kurti reagon pas certifikimit të zgjedhjeve, ja për kë shkojnë falenderimet e tij

Tedi-Blushi-700x375-1.jpeg

Tedi Blushi: Referendumi i 25 prillit, dita e ndarjes me racën e atyre që duan të marrin peng vendin

Këshilltari i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka komentuar deklaratat pro vlerësimit të Ardian Dvoranit nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Blushi shkruan se në mungesë të personaliteteve që e njohin Kushtetutën, Ramaforma… Read More »Tedi Blushi: Referendumi i 25 prillit, dita e ndarjes me racën e atyre që duan të marrin peng vendin