23.4 C
Berat
Tuesday, June 18, 2019

Rezultatet e aksionit të pastrimit

480 ton mbeturina janë mbledhur gjate një dite  ne operacionin te pastrojmë Shqipërinë. 280 mije vullnetare  kane ndërhyrë duke  pastruar  rreth 350 mije metër...

Pranga 11 “skifterëve” Shqiptarë, tmerri i banesave në Milano

Karabinieret e Milanos kanë ekzekutuar urdher arrestet për 11 shqiptare, të cilët ishin anëtarë të një bande grabitesish. Urdher arrestet e lëshuara nga gjykatesja...

Trafikantët “tradhtuan” oficerët, përgjimet e Habilajve: “kjo punë bëhet me shtet”

Ish drejtuesit e policisë së Vlorës të shpallur në kërkim nga prokuroria e krimeve te renda u zbuluan fillimisht nga  komunikimet pakujdesshme te anëtareve...

Kërkimet për ish-zyrtarët e policisë

Tre ish-zyrtarët e policisë së Vlorës dyshohet se ndodhen në Shqipëri dhe nuk janë larguar jashtë vendit. Ndonëse ata kanë dalje në sistemin Tims...

Kryeministri Edi Rama inspektime në Lushnjë e Divjakë

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministrja e arsimit Lindita Nikolla e deputeti Erjon brace, ishte këtë te premte në Lushnje e Divjake. Shefi...

Makina përplas për vdekje kalimtaren

Një aksident i rende ndodhi këtë te premte ne bulevardin Zhan Dark. Rreth orës 16.00 te pasdites një kalimtare humbi jetën pasi u përplas...

Kontrabanda e cigareve, ngarkesa erdhi nga Malta

  Pas bllokimit të 6100 kolive cigaresh në 5 kontenierë në portin e Durrësit, Prokuroria e qytetit bregdetar pritet të marrë në pyetje personat, të...

Aksioni kombëtar i pastrimit

Tonelata te tera me qese, shishe te hedhura, kartonë dhe mbeturina te llojeve te ndryshme, janë mbledhur ketë te premte gjate aksionit kombëtar te...

Nis sekuestrimi i pasurive të Klement Balilit

Prokuroret dhe forca te shumta policie zbarkuan ne Sarande per te ekzekutuar vendimin e Gjykatës se Krimeve te Renda. Uniformat blu ne prani te...

Arrestohet trafikanti i hashashit

Policia e Gjirokastrës arrestoi këtë të premte 61 vjeçarin Ismail Saliu, i cili ishte shpallur në kërkim per sasinë rekord të 12 tonëve kanabis,...

Sekuestrohen pronat e Klement Balilit

  Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi sekuestro preventive për pasurinë e Klement Balilit të njohur si “Eskobari Ballkanit”. Vendimi u mor këtë të enjte...

Arratisen ish-drejtuesit e policisë

Tre ish-zyrtaret e lartë të policisë, Jaeld Cela, Gjergj Kohila dhe Sokol Bode, të akuzuar nga Prokuroria e Krimeve te Renda per përfshirje ne...

Korçë, lumi pushtohet nga plehrat

Lumi i Korçës është kthyer në një vend grumbullimi mbetjesh, duke kërcënuar shëndetin e banoreve qe jetojnë aty pranë. Bidonat, qeset, ujerat e zeza...

Kapen armë dhe drogë, operacioni “Luzi” prangos dy të rinjtë

Dy të rinj u arrestuan nga Policia e Durrësit, pasi u kapën me drogë dhe armë.   Operacioni i koduar “Luzi” çoi në prangat e policisë ...

Krim në familje në Kavajë, burri vret gruan me thikë

Krim në familje në Kavajë, burri ka vrarë gruan me thikë pas një debati në familje.   Njoftimi i policisë Me date 23.11.2017, rreth ores 11:00, ne...

Sherr në komisionin e Ekonomisë , përplasje Braçe-Shehaj

Deputetët Erion Braçe dhe Agron Shehaj janë përplasur sërish në komisionin e ekonomisë gjat1% diskutimit për projekt buxhetin e vitit 2018.   Deputeti i partisë Demokratike...

Tritol dyqanit në nikel

  Nje sulm  me tritol eshte shenuar fshatin Zezë të Niklës.   Ngjarja ndodhi gjate nates duke u gdhire e enjtja në një dyqan ushqimor në pronësi...

Lezhe, grabitet me arme nje market, autori kërcenon pronarin, merr 250 mije leke

Në market në lezhë është grabitur pasditen e së mërkures rreth ores 19:00.   Autori nën kërcënimin e armës dhe i armatosuri mori xhiron ditore rreth...

Krijohet Komiteti i Diasporës

Qeveria ka vendosur krijimin e komitetit te Diasporës. Ne mbledhjen e radhës te Këshillit te Ministrave është vendosur qe ky komitet do te drejtohet...

Dënimi i Ratko Mlladiç, reagojnë udhëheqësit e Ballkanit

Kryeministri boshnjak Denis Zvizdiç ka reaguar pas dënimit me burgim te përjetshëm te ish-gjeneralit serb, Ratko Mlladiç nga Gjykata e Hages. Sipas tij, dënimi...

Mbetet në burg financieri i Habilajve

Apeli i Krimeve të Rënda nuk ndryshoi masën e sigurisë me burg për Nazer Seitin, të dyshuarin si financier i trafikut të narkotikeve në...

Polica Rrugore vendos radarët automatikë

  Policia Rrugore vuri në veprim radarët e rinj automatikë,  të cilët nuk kanë nevojë për prezencën e efektivëve, ndërsa çdokush që drejton një automjet,...

“Check up-i”, debate në komision

Check Up-i shkaktoi debate ne Komisionin e Ekonomisë ku ishte e pranishme ministrja e shendetesise Ogerta Manastirliu. Deputetet demokrate deklaruan se shifra 90 milion...

Pa koment / Pamjet e shpërthimit në Ballsh

Uzina e përpunimit të Thellë të Naftës në Ballsh u përfshi nga flaket mëngjesin e kësaj te mërkure.   Ngjarja ndodhi ne orën  07:20, ne repartin...

Shkodër, digjet shtëpia private

Një zjarr përfshiu një shtëpi private në afërsi të shkollës së mesme “Oso Kuka” në Shkodër. Flaket u përhapen ne ambientet e banesës ne...

Ilir Meta për raportin me Edi Ramën

Presidenti i Republikës Ilir Meta për te here te pare sqaron raportin e tij me kryeministrin Edi Rama.   Gjate një interviste për  programin “200” të...

Në pranga shpërndarësi i drogës së gjimnazeve

Policia e Tiranës ka arrestuar një te ri qe shpërndante droge pranë gjimnazeve te kryeqytetit. Erind Krakulli ka rene ne prangat e policisë pas...

Aksident në Lezhë, humb jetën 23-vjeçarja

Një 23 vjeçare humbi jetën mesditën e së martës, pasi u përplas për vdekje nga një 30 vjeçar që udhëtonte me makinë. Aksidenti ndodhi ...

Dëshmon shoferi i Tahirit

Shoferi i ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri ishte në Prokurorinë e Krimeve të Rënda pasditen e së hënës. Gentian Ceka mësohet se dha dëshminë...

Hapet dosja e kënetës se Maliqit

Ishte fillim nëntori i vitit 1946, kur inxhinierët më të mirë, Abdyl Sharra, Kujtim Beqiri, Vasil Mano, bashkëshortja e tij Zyrika, Pandeli Zografi dhe...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

12,304FansaPëlqeje
596AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT