tetor

1632161207_berisha.png

Më 1 korrik apo 15 tetor, një ditë para Enver Hoxhës: Kur ka lindur vërtet Sali Berisha, një histori e ish-badigardit të vet dhe çfarë thotë vetë ai

Sali Berisha thotë se ka lindur më 15 tetor dhe pret sot urime. Realisht ai ka lindur më 1 korrik 1944 dhe më pas ai e ka ndryshuar datëlindjen në 15 tetor 1944. Thuhet se Berisha e ndryshoi datën e… Read More »Më 1 korrik apo 15 tetor, një ditë para Enver Hoxhës: Kur ka lindur vërtet Sali Berisha, një histori e ish-badigardit të vet dhe çfarë thotë vetë ai

5addffdf-14df-4585-9c6f-6625776e95e5.jpg

Maratona/ Marrëveshje me Ambasadën e Greqisë, Veliaj: “Ju presim në 17 Tetor, suksesi i bashkëorganizimit do vijojë 3 vitet e ardhshme”

Bashkia e Tiranës firmosi sot marrëveshjen e bashkëpunimit me Ambasadën e Greqisë për bashkëorganizmin e edicioneve për 3 vitet e ardhshme, jo vetëm të Maratonës së Tiranës, por edhe të aktivitetit tjetër të suksesshëm sportiv, që çeli siparin verën e… Read More »Maratona/ Marrëveshje me Ambasadën e Greqisë, Veliaj: “Ju presim në 17 Tetor, suksesi i bashkëorganizimit do vijojë 3 vitet e ardhshme”

Screenshot_14.jpg

Konflikti në veri të Kosovës, Milaim Zeka: Albin Kuri shfrytëzoi konfliktin me Serbinë për të fituar vota në zgjedhjet lokale që zhvillohen më 17 tetor

Milaim Zeka gjatë një lidhje në skype në “Fax News” komentoi situatën politike dhe marrëveshjen për situatën e tensionuar në veri të Kosovës. Analisti hodhi akuza në drejtim të Albin Kurit i cili sipas tij e shfrytëzoi konfliktin me Serbinë… Read More »Konflikti në veri të Kosovës, Milaim Zeka: Albin Kuri shfrytëzoi konfliktin me Serbinë për të fituar vota në zgjedhjet lokale që zhvillohen më 17 tetor