ditë

goxhaj-2.jpg

“Do jemi çdo ditë në protestë nëse studentët nuk lejohen në auditore”, Goxhaj: Po u vjedhin para me testin PCR, duhet të jetë falas, do depozitojmë kallëzim penal

Një pjesë e studentëve kanë qenë të pranishëm në universtitetin Politeknik, ku janë mbledhur për të protestuar nëse nuk do të lejoheshin në auditore për faktin se nuk janë të vaksinuar. Studentët thanë se thirrja e tyre kishte bërë punë… Read More »“Do jemi çdo ditë në protestë nëse studentët nuk lejohen në auditore”, Goxhaj: Po u vjedhin para me testin PCR, duhet të jetë falas, do depozitojmë kallëzim penal

Screenshot_17-2.png

Ndeshja Vllaznia – Prishtina/ “Sporti bashkon popullin”, Albin Kurti vizitë në Shqipëri një ditë para zgjedhjeve lokale: Sot jemi në heshtje!

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nga Shkodra dha një mesazh bashkimi për shqiptarët. Aty ku ndoqi ndeshjen e basketbollit mes ekipit të Vllaznisë dhe Prishtinës, Kurti u shpreh se në këtë fushë, populli është përpara politikanëve. “Sporti bashkon popullin. Padyshim… Read More »Ndeshja Vllaznia – Prishtina/ “Sporti bashkon popullin”, Albin Kurti vizitë në Shqipëri një ditë para zgjedhjeve lokale: Sot jemi në heshtje!

albinkurtyi.jpg

“Në fushë, populli është përpara politikës”/ Një ditë përpara zgjedhjeve lokale, kryeministri Kurti ndjek ndeshjen e basketbollit në Shkodër! Ja mesazhi i tij

“Sporti bashkon popullin”. Ky ishte mesazhi i dhënë nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti nga Shkodra, aty ku ndoqi ndeshjen e basketbollit mes ekipit të Vllaznisë dhe Prishtinës. Në një prononcim për mediat përpara takimit, ai u shpreh se në… Read More »“Në fushë, populli është përpara politikës”/ Një ditë përpara zgjedhjeve lokale, kryeministri Kurti ndjek ndeshjen e basketbollit në Shkodër! Ja mesazhi i tij

Screenshot_3-7.png

“Nesër nuk do të ketë tensione, PDK ka pësuar rënie”, Ben Andoni analizon situatën politike një ditë para zgjedhjeve lokale në Kosovë!

Analisti Ben Andoni, gjatë një lidhje në “Skype” për “Fax Neës” ka folur për situatën politike në prag të zgjedhjeve lokale në Kosovë. Gjatë fjalës së tij, Andoni theksoi se ditën e diel do të zhvillohen zgjedhje të qeta pa… Read More »“Nesër nuk do të ketë tensione, PDK ka pësuar rënie”, Ben Andoni analizon situatën politike një ditë para zgjedhjeve lokale në Kosovë!

1632161207_berisha.png

Më 1 korrik apo 15 tetor, një ditë para Enver Hoxhës: Kur ka lindur vërtet Sali Berisha, një histori e ish-badigardit të vet dhe çfarë thotë vetë ai

Sali Berisha thotë se ka lindur më 15 tetor dhe pret sot urime. Realisht ai ka lindur më 1 korrik 1944 dhe më pas ai e ka ndryshuar datëlindjen në 15 tetor 1944. Thuhet se Berisha e ndryshoi datën e… Read More »Më 1 korrik apo 15 tetor, një ditë para Enver Hoxhës: Kur ka lindur vërtet Sali Berisha, një histori e ish-badigardit të vet dhe çfarë thotë vetë ai

aldo.jpg

Skadon afati 100 ditë i Ramës, mjafton ‘koka’ e Ardi Veliut për të fshirë numrin e madh të vrasjeve që tronditën vendin

Me tone të larta e interpretime fizike, kjo ishte deklarata e bërë me 8 korrik të këtij viti nga kryeministri i vendit Edi Rama. Për 100 ditë, bandat vijuan larjen e hesapeve me njëra tjetrën, duke marrë shumë jetë e… Read More »Skadon afati 100 ditë i Ramës, mjafton ‘koka’ e Ardi Veliut për të fshirë numrin e madh të vrasjeve që tronditën vendin