pije

1631693399_termeti.jpg

Ekonomisti falsifikues/ Arrestohet 36 vjeçari që shpërndante pije alkoolike me faturë tatimore të falsifikuar, procedohet pronari i kompanisë

Një ekonomist 36 vjeçar me inicialet M.D është arrestuar pasi është kapur duke shpërndarë pije alkoolike pa faturë tatimore nëpër lokalet e Elbasanit. Përveç tij, është proceduar peanalisht edhe pronari i kompanisë shtetasi M.G ku po transportoheshin pijet alkoolike. Njoftmi… Read More »Ekonomisti falsifikues/ Arrestohet 36 vjeçari që shpërndante pije alkoolike me faturë tatimore të falsifikuar, procedohet pronari i kompanisë

kukes5522.jpg

“Pije një kafe”, futi 10 euro mes pasaportës, arrestohet 50 vjeçari shqiptar në pikën kufitare me Kosovën

Një 50-vjeçar nga Shqipëria ka tentuar të futet në Kosovë përmes pikës kufitare të Vërmicës duke korruptuar policin. Ai i ka lënë një kartëmonedhë 10 euro në mes të pasaportës. Në momentin kur ai e ka pyetur përse janë vendosur… Read More »“Pije një kafe”, futi 10 euro mes pasaportës, arrestohet 50 vjeçari shqiptar në pikën kufitare me Kosovën

1622568241_lesimeta-768x433-1.jpg

Nikollë Lesi: Pas shpalljes “non grata” të Berishës Meta është zbutur dhe është bërë si president gjerman, ambasadorja Kim tani mund të shkojë të pijë kafe me të

Nikollë Lesi ka bërë një shkrim ku thotë se Ilir Meta është transformuar pas shpalljes “non grata” të Sali Berishës. Botuesi i Koha Jonë tregon se ky që sheh tani është Ilir Meta i vërtetë. Shkrimi i plotë Ka mbi… Read More »Nikollë Lesi: Pas shpalljes “non grata” të Berishës Meta është zbutur dhe është bërë si president gjerman, ambasadorja Kim tani mund të shkojë të pijë kafe me të

Ylli-Manjani-e1576056076387.jpg

Veliaj ngriti flamurin e fitores, Manjani: Gjykata i ka thënë Erionit që atë projektin që miratoi fët e fët në KKT, t’i pijë lëngun… (Arsyetimi i plotë)

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese mbi çështjen e Teatrit Kombëtar ishte dje kryefjala e mediave, juristëve e politikanëve, ndërsa fitoren e shpalli dhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, i cili tha se Kushtetuesja e legjitimoi shembjen e godinës. Mirëpo juristi Ylli… Read More »Veliaj ngriti flamurin e fitores, Manjani: Gjykata i ka thënë Erionit që atë projektin që miratoi fët e fët në KKT, t’i pijë lëngun… (Arsyetimi i plotë)

feste-1.jpg

Pas 55 viteve Anglia mposhti Gjermaninë në lojë, tifozët anglezë ‘tërbohen’, kalojë çdo kufi duke festuar me pije alkoolike si kurrë më parë (VIDEO)

Fitorja e djeshme në ndeshjen e futbollit e Anglisë kundër Gjermanisë është festuar nga britanikët në mënyrën më të mirë të mundshme. U deshën 55 vite që Britania të mposhtte kundërsharët gjermanë në lojë, dhe për këtë arritje, tifozët anglezë… Read More »Pas 55 viteve Anglia mposhti Gjermaninë në lojë, tifozët anglezë ‘tërbohen’, kalojë çdo kufi duke festuar me pije alkoolike si kurrë më parë (VIDEO)

Balla-3.jpg

Balla: Pasi të mbarojë procesi i numërimit do t’ia bëjmë gati letrat e pensionit Ilir Metës, të pijë raki me çifteli me Saliun ke azili Lalzit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se askush s’ka pritur të mbajë fjalën për dorëheqjen e Presidentit Ilir Meta. Përmes një postimi në Twitter numri dy i PS, Balla thekson se me Baba Dridhe Liken çuditen… Read More »Balla: Pasi të mbarojë procesi i numërimit do t’ia bëjmë gati letrat e pensionit Ilir Metës, të pijë raki me çifteli me Saliun ke azili Lalzit

balla-meta-shkarkimi.jpg

LAJM I FUNDIT/ Meta nuk dha dorëheqjen, reagon Balla: Po i bëjmë gati letrat e pensionit, të pijë raki me…

Me Baba Dridhe Liken çuditen vetëm ata që s’e kuptojnë akoma që i ka lëshuar pëllumbat përfundimisht! Askush s’ka pritur të mbajë fjalën për dorëheqje! Po ja të mbarojë procesi i numërimit dhe t’ia bëjmë gati letrat e pensionit, të… Read More »LAJM I FUNDIT/ Meta nuk dha dorëheqjen, reagon Balla: Po i bëjmë gati letrat e pensionit, të pijë raki me…

1b588999-a763-44cb-a2d7-860a940914a9.jpg

KRIMINALE: “Bombë” pandemike në Korçë, Salianji organizon party për t’i marrë votën të rinjve: Covid dhe 1 pije falas

Kandidati për deputet në qarkun e Korçës Ervin Salianji ka zgjedhur një alternativë kriminale për të joshur të rinjtë që të bëhen votues të tij në zgjedhjet e 25 prillit. Përmes disa fotografive të publikuara në rrjetet sociale, Salianji ka… Read More »KRIMINALE: “Bombë” pandemike në Korçë, Salianji organizon party për t’i marrë votën të rinjve: Covid dhe 1 pije falas