dieta

avokati-2.jpg

‘Normal që do të rrisim tarifat’, avokatët në të gjithë vendin paralajmërojnë ndryshim të çmimeve pas mbylljes së 19 gjykatave: Do ketë kosto shtesë, dieta…

Reduktimi i numrit të gjykatësve dhe prokurorëve si shkak i proçesit të Vettingut ka bërë që Ministria e Drejtësisë në bashkëpunim me Këshillin e Lartë Gjyqësor të hartojnë një hartë të re gjyqësore. Si rezultat i kësaj, rreth 19 gjykata… Read More »‘Normal që do të rrisim tarifat’, avokatët në të gjithë vendin paralajmërojnë ndryshim të çmimeve pas mbylljes së 19 gjykatave: Do ketë kosto shtesë, dieta…

qumesht.jpg

“Mund të bëheni më të qëndrueshëm emocionalisht”, çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hiqni qumështin nga dieta

Përfitimet kryesore shëndetësore të konsumimit të qumështit përfshijnë forcimin e eshtrave dhe dhëmbëve. Sidoqoftë, ai është i rëndësishëm për fëmijët kur ata fillojnë të rriten. Të rriturit nuk kanë domosdoshmërish nevojë për qumësht për të mbajtur një jetë të shëndetshme,… Read More »“Mund të bëheni më të qëndrueshëm emocionalisht”, çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hiqni qumështin nga dieta

gramoz-ruci.jpg

Gramoz Ruçi u bën surprizën ‘e hidhur’ deputetëve para zgjedhjeve: S’ka më dieta, karburant e qira për banesat

Në një vendim të fundit që mban emrin e Kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi është vendosur që deputetëve tu pritet dieta pikërisht para nisjes së fushatës zgjedhore. Kështu duke filluar që nga data 25-mars deri më 25 prill deputetët nuk… Read More »Gramoz Ruçi u bën surprizën ‘e hidhur’ deputetëve para zgjedhjeve: S’ka më dieta, karburant e qira për banesat

TRE-1.jpg

Nga Sadri Abazi, Tom Doshi, Paulin Sterkaj e Fidel Ylli/ Kush janë 6 deputetët pasanikë që morën dieta dhe karburant gjatë pandemisë

Qeveria propozoi përgjysmimin e pagave të deputetëve në Parlament në kuadër të situatës së krijuar për shkak të pandemisë së koronavirusit, ndërsa ajo u pranua nga ligjvënësit, por së fundmi është publikuar një tabelë shpenzimesh ku përfshinë paratë që kanë… Read More »Nga Sadri Abazi, Tom Doshi, Paulin Sterkaj e Fidel Ylli/ Kush janë 6 deputetët pasanikë që morën dieta dhe karburant gjatë pandemisë

kujtim-gjuzi.png

Mori rreth 700 mijë lekë dieta e karburant gjatë karantinës, Kujtim Gjuzi lë numrin e telefonit: U kam shërbyer njerëzve, më telefononi ditën dhe natën

Një ditë më parë u publikua një listë me të gjithë emrat e deputetëve në parlamentin shqiptar, dhe përkrah tyre shuma e parave që merrnin secili për dieta dhe karburant. Ata rezultojnë të kenë marrë edhe gjatë periudhës së gjendjes… Read More »Mori rreth 700 mijë lekë dieta e karburant gjatë karantinës, Kujtim Gjuzi lë numrin e telefonit: U kam shërbyer njerëzve, më telefononi ditën dhe natën