Skip to content

lugë

“Kosova nuk quhet fare, si të kënaqesh me lugë boshe”, Hafizi kundër Rejës: Kë quan tri fitore, me Kazakistanin?

  • 18/11/2020

Shqipëria e ka mbyllur muajin nëntor me 3 fitore dhe një objektiv të arritur. Skuadra e udhëhequr nga Edi Reja kanë arritur të mposhtin fillimisht Kosovën në vëllazërore, ndërsa më pas kanë dalë triumfues nga dy ndeshjet vendimtare në Ligën… Read More »“Kosova nuk quhet fare, si të kënaqesh me lugë boshe”, Hafizi kundër Rejës: Kë quan tri fitore, me Kazakistanin?

Gjysëm luge çaji me koronavirus mund të infektojë 53 milionë njerëz, të dhëna tronditëse mbi ‘armikun e padukshëm’

  • 16/11/2020

Sasia totale e patogjenit të coronavirusit që ka infektuar 53 milionë njerëz në të gjithë botën përshtatet në pak më shumë se një lugë çaji, llogaritur nga matematikani australian Matt Parker. Me fjalë të tjera, nëse mbledhim të gjithë patogjenët… Read More »Gjysëm luge çaji me koronavirus mund të infektojë 53 milionë njerëz, të dhëna tronditëse mbi ‘armikun e padukshëm’

Kryeministri malazez në pritje, me “garanci fetare” anti-COVID: Kungimi me të njëjtën lugë, asnjë rrezik!

  • 13/11/2020

Kryeministri i caktuar malazez, Zdravko Krivokapiç, tha se ai e kapërceu koronën dhe se këtë e zbuloi kur bëri një provë të antitrupave. Ai u kërkoi falje qytetarëve për mosmbajtjen e maskës në varrimin e Mitropolitit Amfilohije, i cili vdiq… Read More »Kryeministri malazez në pritje, me “garanci fetare” anti-COVID: Kungimi me të njëjtën lugë, asnjë rrezik!