hani

berisha-gjak-de.jpg

Ish kandidati i PD për deputet ironizon ithtarët e Berishës: “Bar do hani” vlen veç për gushtin, nga shtatori do qarkullojë batuta…”S’donit? Hani m*t tani”

Ish kandidati për deputet i PD në Qarkun e Gjirokastrës Roland Bejko ka ironizuar të gjithë ithtarët e Berishës të cilët pretendojnë se janë fyer nga deklarata e ambasadores Yuri Kim e cila tha se “Do të ishte një ironi… Read More »Ish kandidati i PD për deputet ironizon ithtarët e Berishës: “Bar do hani” vlen veç për gushtin, nga shtatori do qarkullojë batuta…”S’donit? Hani m*t tani”

shalqi.jpg

Duhet patjetër të hani më shumë shalqi gjatë verës, këto 3 arsye e tregojnë më së miri domosdoshmërinë e tij

Ashtu siç dihet zakonisht, Shalqiri dhe vera shkojnë së bashku. Shalqiri është i freskët, i shijshëm dhe përmban shumë ujë duke e hidratuar trupin. Sidoqoftë, ka disa arsye të tjera përse duhet të konsumoni më shumë shalqi gjatë verës. –… Read More »Duhet patjetër të hani më shumë shalqi gjatë verës, këto 3 arsye e tregojnë më së miri domosdoshmërinë e tij

heroina.jpg

Heroina e kapur në Durrës, reagon policia: U kapën 17 kilogramë, kamioni u ndalu te ‘Hani Hotit’, e sollëm në port për kontroll

Njoftimi i plotë i policisë: Policia e Shtetit Parandalohet dhe goditet një tjetër tentative për trafikim të drogave të forta. Parandalimi nga strukturat hetimore të DVP Shkodër, në bashkëpunim me strukturat e Policisë Kufitare Shkodër. Sekuestrohen rreth 17 kilogramë lëndë… Read More »Heroina e kapur në Durrës, reagon policia: U kapën 17 kilogramë, kamioni u ndalu te ‘Hani Hotit’, e sollëm në port për kontroll

bajame.jpg

Djegia e lëkurës nga dielli/ Vendosja e kremit nuk është më zgjidhja e vetme, ja çfarë duhet të hani për të mos e pasur këtë problem

Të gjithë e dimë se është e rëndësishme të vendosim krem mbrojtës nga dielli, por ekziston një mënyrë tjetër e shijshme për të shmangur djegiet nga dielli dhe dëmtimin e lëkurës: Ngrënia e bajameve! Një studim i fundit nga UCLA… Read More »Djegia e lëkurës nga dielli/ Vendosja e kremit nuk është më zgjidhja e vetme, ja çfarë duhet të hani për të mos e pasur këtë problem