tuaja

vakinse.jpg

LAJM I FUNDIT/ Ambasadori britanik jep njoftimin për shqiptarët: Duke filluar nga kjo datë certifikatat tuaja do të njihen në Britani

Alastair King-Smith “Lajm i mirë për shqiptarët, britanikët dhe shtetasit e tjerë që nisen për në Mbretërinë e Bashkuar nga Shqipëria. Nga 11 tetori, certifikatat e vaksinave të lëshuara në Shqipëri do të njihen edhe në Britaninë e Madhe”, shkruan… Read More »LAJM I FUNDIT/ Ambasadori britanik jep njoftimin për shqiptarët: Duke filluar nga kjo datë certifikatat tuaja do të njihen në Britani

“Asnjëherë nuk duhet të vishni pantallonat tuaja më të mira kur dilni për të kërkuar…”/ Thëniet më të Bukura të Ibsen

Henrik Johan Ibsen ishte një dramaturg norvegjez dhe drejtor teatri. Si një nga themeluesit e modernizmit në teatër, Ibsen shpesh quhet “babai i realizmit” dhe një nga dramaturgët më me ndikim të kohës së tij. Për kënaqësinë e lexuesve tanë… Read More »“Asnjëherë nuk duhet të vishni pantallonat tuaja më të mira kur dilni për të kërkuar…”/ Thëniet më të Bukura të Ibsen

edi-ramaa.jpg

Edi Rama i shtrin dorën PD-së: Jemi gati t’iu dëgjojmë për gjithçka, nuk duam votat tuaja, mos të bëhemi më si kalamaj (Dy kushtet që i vendos)

Një dorë e shtrirë për dialog dhe bashkëpunim, por me dy kushte! Është kjo ajo që i ka ofruar kryeministri Edi Rama opozitës në Kuvend, të cilët i ftoi në dialog të vazhdueshëm për gjithçka. Dy kushtet e vendosura nga… Read More »Edi Rama i shtrin dorën PD-së: Jemi gati t’iu dëgjojmë për gjithçka, nuk duam votat tuaja, mos të bëhemi më si kalamaj (Dy kushtet që i vendos)

alibeaj.jpg

PD dhe LSI zyrtarisht të ndarë/ Balla kërkoi lirimin e vendeve në komisione, Alibeaj: Zgjidhni hallet tuaja pa i rënë në qafë opozitës, ato vende na takojnë neve

Taulant Balla Për ta përcaktuar dhe që të jetë objekt i punës së përhershme ka sanskionuar që deputetët e opozitës të bëjnë pjesë vetëm në një komision. E drejta për të qenë në 2 komisione i është dhënë vetëm mazhorancës… Read More »PD dhe LSI zyrtarisht të ndarë/ Balla kërkoi lirimin e vendeve në komisione, Alibeaj: Zgjidhni hallet tuaja pa i rënë në qafë opozitës, ato vende na takojnë neve

lukashenko.jpg

“Vdisni bashkë me sanksionet tuaja, qenër amerikanë”, Lukashenko shpërthen në ofendime ndaj qeverive perëndimore

Shtetet e Bashkuara, në koordinim me Britaninë dhe Kanadanë, vendosën të hënën sanksione të reja ndaj Bjellorusisë, masë që përkon me një vjetorin e fillimit të protestave në vendin e Evropës Lindore, kundër zgjedhjeve të konsideruara gjerësisht si të manipuluara.… Read More »“Vdisni bashkë me sanksionet tuaja, qenër amerikanë”, Lukashenko shpërthen në ofendime ndaj qeverive perëndimore

malaria-770x433-1.jpg

Avancon shkenca e trajtimit ndaj Covid-19, kjo është bima që mbron mushkëritë tuaja nga virusi i rrezikshëm

Një bimë, substanca kryesore e së cilës është një ilaç i linjës së parë kundër malaries, por edhe një bazë për përgatitjet e tjera anti-malarike, duket se është arma tjetër në luftën kundër koronavirusit të ri, siç tregohet nga gjetjet… Read More »Avancon shkenca e trajtimit ndaj Covid-19, kjo është bima që mbron mushkëritë tuaja nga virusi i rrezikshëm